Перші збори після виборів голів ОТГ пройшли на Херсонщині (відео)

Перші збори після виборів голів ОТГ на Херсонщині в рамках регіонального відділення Асоціації міст України. Нині це – центр спілкування і обміну досвіду для гололів міських, сільських та селищних рад ОТГ. Головував на зборах міський голова Нової Каховки -Новокаховської ОТГ, який входить до і до пра І проблеми місцевого самоврядування говорить відкрито У регіоальних зборах взяв участь і голова Асоціації міст України Олександр Слобожан. Виступаючи перед учасниками, він представив здобутки АМУ та підкреслив принципову позицію Асоціації у захисті інтересів громад. Також Олександр Слобожан окреслив ключові виклики та проблеми, над вирішенням яких Асоціація міст України наполегливо працювала минулого року та працюватиме у 2021 році.

У ході Зборів представники територіальних громад визначилися із стратегією захисту інтересів місцевого самоврядування та обговорили нагальні проблеми. Перш за все, голів громад турбує надзвичайно складна ситуація із бюджетним забезпеченням територіальних громад у 2021 році. Реорганізація адміністративного устрою, передача від районів, що ліквідувалися, розгалуженої мережі закладів культури, лікарень, спортивних шкіл та позашкільних закладів, за умови обмеженого бюджетного фінансування, вимагає від усіх учасників процесу злагодженої копіткої роботи., уваги до потреб громад, у тому числі, – з боку обласної державної адміністрації.

Учасники зібрання підписали звернення до т.в.о. Голови Херсонської обласної державної адміністрації Сергія Козиря з приводу розподілу додаткової дотації місцевим бюджетам з державного бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я на 2021 рік. Відповідно до розпорядження №990 обласному бюджету передається 170 097,3 тис. грн (78%), бюджетам територіальних громад – 47 112,8 тис. грн (22%). Виділених коштів не вистачить на інфраструктурні змін. Лідери громад вимагають перегляду формули розподілу.

Це було перше зібрання Херсонського регіонального відділення АМУ після місцевих виборів. Відділення відіграє ключову роль у відстоюванні інтересів громади. Головою регіонального відділення Асоціації міст України учасники Зборів обрали Херсонського міського голову Ігоря Колихаєва . Новокаховського міського голову Володимира Коваленка та Голопристанського міського голову Олександра Бабича рекомендовано до складу правління #АМУ. Вони представлятимуть інтереси громад Херсонської області на всеукраїнському рівні.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *