Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Отруйні змії на Запоріжжі: як впізнати і як вберегтися від укусів

Про те, які отруйні змії водяться в Запорізькій області та як уберегтися від укусу, розповів заступник голови Запорізької обласної організації Національної спілки краєзнавців України, герпетолог Віктор Петроченко, в програмі “На часі” на Українському радіо Запоріжжя.

В Запорізькій області зустрічається 6 видів змій. З них отруйна лише одна – степова гадюка. Її можна відрізнити від інших за кількома ознаками. Довжина гадюки ніколи не перевищує 80-90 сантиметрів. У неї трикутна голова, різко відділена від тулуба тонкою шиєю, а по спині проходить темна зигзагоподібна безперервна смуга. Зіниці в гадюки мають форму вертикальної щілини, тоді як у вужоподібних змій і полозі вони круглі. І найголовніше: гадюка – абсолютно сухопутна тварина, яка з власної волі ніколи не полізе в воду. Тож якщо ви зустріли змію в воді, це точно не гадюка , а вуж.

У багатьох випадках укусам змій можна запобігти. Насамперед, не треба їх ловити й взагалі чіпати, особливо дітям. Варто носити міцне високе взуття, бути особливо обережними в густій траві, а вночі користуватися ліхтариком, адже багато змій активні в теплі літні ночі. Не треба зупинятися на ночівлю біля місць, що можуть слугувати зміям укриттям – купи каменів, дров, сміття тощо. У польових умовах перед тим, як лягати спати, треба уважно оглянути намет і особисті речі. Якщо ж рептилія таки заповзе всередину, не панікуйте й не робіть різких рухів, щоб не спровокувати змію на укус, а за можливості покличте на допомогу.

 

 

На фото степова гадюка

Суспільне

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, Twitter

Поділитись публікацією

Один коментар

  1. Змей бояться, а тем более уничтожать нельзя! Если даже где-то встретилась на пути, надо быстро пощекотать её по ребрам и она со смехом, быстренько уползет восвояси.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН