Запоріжці, які постраждали внаслідок Чорнобильської аварі, отримують гарантовано підтримку від держави

Страшна аварія, що сталась 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції, не оминула і жителів Запорізької області. Для ліквідації наслідків аварії були задіяні дев’ять тисяч запоріжців, які ціною свого здоров’я, а іноді, навіть, життя врятували країну і світ від радіаційного забруднення.

У Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації повідомляють, зараз на території області проживають понад 7,3 тисячі осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. У їх числі понад тисяча потерпілих дітей та понад 300 дружин та чоловіків померлих громадян.

Найбільша кількість постраждалих внаслідок аварії громадян проживає у Запоріжжі (2988), в Енергодарі – 1248 осіб, в Мелітополі – 600, Бердянську – 423, Токмаку – 124, Василівському районі – 186. Загалом, в області проживає 7330 осіб.

Кожна категорія постраждалих громадян користується окремими пільгами та компенсаціями, встановленими Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Упродовж 2019 року на реалізацію програм соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, з державного бюджету профінансовано 21,1 млн грн, з обласного бюджету – 1,3 млн грн на безкоштовне придбання ліків та зубопротезування.

У санаторно-курортних закладах пройшли лікування та оздоровлення 210 постраждалих громадян першої категорії, з них за кошти державного бюджету – 165 осіб і 45 громадянин – за рахунок місцевих бюджетів. Також, за рахунок місцевих бюджетів та інших джерел фінансування в 2019 році оздоровлено 75 осіб, віднесених до другої та третьої категорій. У дитячих закладах оздоровлення влітку минулого року оздоровилися 310 потерпілих дітей, які знаходяться на диспансерному обліку в лікарнях.

Наказом Міністерства соціальної політики встановлено розмір грошової компенсації вартості продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2020 рік. Так, для першої категорії ця компенсація становить 404,4 грн, для другої категорії – 202,2 грн.

Також, Урядом установлено наступні виплати учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які отримали інвалідність внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітям з інвалідністю, сім’ям, які втратили годувальника та смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, батькам померлого: особам з інвалідністю I групи – 379,3 грн; особам з інвалідністю ІI групи – 284,4 грн; особам з інвалідністю IІІ групи – 189,6 грн; дітям з інвалідністю – 1264 грн; сім’ям, які втратили годувальника – 7586 грн; батькам померлого – 3792 грн. Також одноразова допомога передбачена громадянам, яких евакуйовано, відселено або які самостійно переселилися (переселяються) на нове місце проживання.

Для забезпечення санаторно-курортними послугами постраждалих осіб за бюджетною програмою «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у 2020 році передбачено 1 134,0 тисячі гривень.

Запорізька ОДА

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, TwitterЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com