В умовах карантину спостерігається збільшення фактів домашнього насильства. За добу до поліції Херсонщини надходить від 30 до 40 подібних повідомлень. На такі виклики виїжджають працівники мобільної групи реагування на факти домашнього насильства ГУНП. З початку року в області до адміністративної відповідальності за домашнє насильство притягнуто понад 1250 кривдників. 15 жінок-жертв помістили у Кризовий центр для постраждалих від домашнього насильства.
Поліцейські реагують на всі виклики і, за необхідності, виносять термінові заборонні приписи, які обмежують кривдника у спілкуванні з постраждалою особою. З початку року правоохоронці винесли 250 таких приписів.
Також МВС та Нацполіція підготували план безпеки, який включає ряд рекомендацій для людей, у яких під час самоізоляції є ризик постраждати від домашнього насильства (дивитись фото).
Надаємо корисні номери телефонів «гарячих ліній» для постраждалих від домашнього насильства:
▶️ Національна гаряча лінія з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації: 0-800-500-005, або з мобільного 116-123 цілодобово;
▶️ Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству: 15-47;
▶️ Урядовий кол-центр: 15-45;
▶️ «Гаряча лінія» координаційного центру з питань безкоштовної правової допомоги – 0-800 213-103.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, Twitter
Схожі публікації:
- Домашнє насильство під час карантину: куди звернутись жителям Херсонщини за допомогою
- На Херсонщині працюють гарячі телефонні лінії для жінок і чоловіків, які потрапили в складні життєві обставини у зв’язку з карантином
- На Каховській ГЕС впроваджені заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19
- У Великих Копанях закривають ринок
- На час карантину продуктів Херсонщині вистачить