У Генічеському медколеджі прокоментували дії Уряду

Громадський резонанс у Генічеському районі викликала інформація колишнього нардепа Сергія Хлань про можливе виведення з составу Херсонського державного університету Генічеського медучилища та повернення до облради, що може загрожувати існуванню цього навчального закладу.

За коментарями та роз’ясненням ситуації “Новий Візит” звернувся до директора Генічеського медичного училища Лилії Піжук.

Перш за все Лілія Степанівна запевнила, що училище було, є та буде існувати, а з переходом до складу ХДУ ситуація не тільки стабілізувалася, але й покращилась та має реальні перспективи розвитку.

Дійсно Кабмін прийняв постанову про фінансування закладів вищої освіти першого і другого рівня акредитації, які є юридичними особами або структурними підрозділами університетів. В цій поставі зазначається, що планується переведення на місцеве фінансування всіх цих типів закладів. Проте вона стосується всіх навчальних закладів України. Ніяких персонализацій по Генічеському медичному училищу там нема“, – повідомила Піжук.

Крім того відбулись зміни у законодавстві. З 1 січня 2020 року вступив в дію закон, прийнятий у червні минулого року року, згідно якого створена окрема ланка освіти. Заклади освіти по типу коледжів, технікумів та прирівняних до них училищ переходять у систему передвищої фахової освіти.

Для виконання цього закону Генічеське медучилище змінить свою назву на Генічеський фаховий коледж Херсонського державного університету.

Ці процеси не виникли тільки зараз, а вже тривалий час обговорювалися.

Що стосується конкретної ситуації по Генічеському училищу.

На сьогоднішній день ми завершили реєстрацію нового навчального закладу, саме – Генічеське медичне училище Херсонського державного університету. Ця процедура була кропітка та тривала. Ми вже маємо витяг з реєстру про державну реєстрацію“, – розповіла Лілія Піжук.

Не менш важливе, що училище разом з спорудами та об’єктами , включаючи спорткомплекс, повністю перейшло у державну власність.

На 2020 рік медучилище отримало фінансування як з державного бюджета (на нових студентів), так і з обласного бюджета (на студентів, що вже навчалися). Це передбачено навіть окремими двома розпорядженнями Кабінета Міністрів України.

Я була в понеділок на вченій раді у ХДУ, де підтвердили, що на сьогоднішній день ми є структурним підрозділом університету і все продовжується, як і планувалося“, – зазначила Піжук.

Наразі в Генічеському медучилищі вже працює приймальне комісія, проводиться профорієнтаційна робота. Навіть стали більш зручнішими умови прийому, бо в училищі можуть проводити вступні іспіти для випускників 11 класу без врахування ЗНО.

Заклад не тільки стабільно працює по своїм спеціальностям, але й розширяється. Планується відкрити навчання по спеціалізації медична сестра (брат) для зрячих дітей і медична сестра з косметологічних процедур. За рахунок нових спеціалізацій в училищі хочуть збільшити прийом.

Також зазначимо, що після входження в структуру ХДУ, в училищі підвищується якість навчання та освітнього процесу. Завдяки тісним зв’язкам з медичним факультетом університету проходять різні сумісні заходи. Студенти училища їздять до ХДУ, а викладачі проходять курси підвищення кваліфікації на базі університету.

Така ситуація вигідна і Херсонському державного університету. Бо за рахунок нашого регіону університет збільшив свій контингент студентів.

Отже Генічеське медичне училище продовжує стабільно працювати і розвиватися та гарантує якісну освіту.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *