Український Південь

Інформаційне видання

Як на Херсонщині реалізують програму “Доступні ліки”

Урядова програма «Доступні ліки» набирає обертів на Херсонщині. Нагадаємо, дана програма діє вже близько двох років та є актуальним серед пацієнтів.
Відомо, що бажаючих укласти договір з Національною службою здоров’я та долучитися до програми виявилося 73 аптечних пунктів. Наразі вони знаходяться під фінансування НСЗУ.

Варто зазначити, що від загального відсотка, більшість займають приватні – 76%, близько 19% фізичні особи підприємці й тільки 5,33 % – комунальні.

Станом на сьогодні в області вже виписано понад 108 тисяч електронних рецептів, за 81% рецептів – відпущено лікарські засоби.

Як зазначили у Департаменті охорони здоров’я, найчастіше виписуються рецепти на ліки проти серцево-судинних захворювань – понад 67 тисяч рецептів, значно менше рецептів проти цукрового діабету II типу та бронхіальної астми.

Нагадаємо, що до списку ліків, які можна отримати за урядовою програмою включено 258 лікарських засобів, з них 64 можна отримати безкоштовно, а інші – з незначною доплатою. Відшкодування витрат за безкоштовні ліки та зі зниженою вартістю для населення здійснює НСЗУ безпосередньо кожному аптечному закладу.

Гривна

Поділитись публікацією
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на email
Поділитися на telegram
Поділитися на linkedin

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Гарячі новини

Відео дня