Попри падіння оптових закупівельних цін на мед та посух, які вже стали «хронічними», а також використанні шкідливих для культурних комах засобів обробки рослин, на Херсонщині зберігається стійка тенденція до збільшення кількості бджолосімей та «врожаю», що його вони збирають.
За офіційними статистичними даними, у 2017 році у Таврії обліковували 45 096 сімей бджіл, у 2018-му їх було вже 45 300, а нинішнього року – 45 990. Відповідно, їх продуктивність, за даними Департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації, також помітно зросла: з 852 тон у 2017-му до 1360 тонн у 2019-му. А оскільки літо в розпалі, і бджолам ще працювати й працювати, під кінець сезону їх здобуток, на радість людям, може й подвоїтися.
При цьому офіційна статистична звітність радше фіксує тенденцію, аніж дає точну картину ситуації у сфері бджолярства. Адже власники малих пасік інформацією про свою роботу із жодними державними органами найчастіше ділитися не схильні, бо податків не платять, а отриманий мед продають за «чорний нал», або ж використовують для власних потреб. Тому насправді «солодкий врожай» у краї, мабуть, більший на кілька десятків тон.
Схожі публікації:
- На засіданні «земельної» комісії розглянули близько трьохсот питань
- У структурних підрозділах «Укррічфлоту» в Херсоні проводять перевірку
- Онлайн-аукціон з приватизації заводу «Судмаш» відбудеться 10 червня
- У бюджеті Херсона передбачено 800 тисяч грн. для безкоштовного лікування катаракти у херсонців, – Алла Малицька (відео)
- Через постійні обстріли у Херсоні не може працювати хлібзавод