Село Запорізької області увійшло до топ-20 кращих в конкурсі “Неймовірні села України – 2019”

Село Благовіщенка увйшло до двадцятки кращих у конкурсі “Неймовірні села України – 2019” і бореться за місце в полуфіналі.

Прикрасою села Благовіщенка, що на Запоріжжі, є Свято-Преображенський храм та садиба приватного господаря В. Саєнка, занесена до маршруту зеленого туризму області, де господар радо зустрічає гостей та пригощає сільськими смаколиками.

На базі місцевого будинку культури вже втретє проводиться щорічний фестиваль «Родинне суцвіття», який збирає талановиті родини всієї громади, а літній фестиваль «Козацькі розваги» підкорив не тільки район, а й сусідні міста, пише Forpost.

Кількість населення у 2018 р. — 1357 осіб.

Об’єкти культурної спадщини. На території села до наших днів збереглися містки привабливої архітектури ХІХ століття, Свято-Преображенський храм та старовинна хата під соломою.

Туристична інфраструктура. На території села знаходяться магазини та музей-садиба В. Саєнка (з обмеженням за кількістю туристів).

Внесок бізнесу, громадських організацій, активістів у розвиток села. Спільно з активними представниками громадськості у 2016 році було облаштовано територію під дитячий майданчик. При сприянні депутата Верховної Ради було встановлено дитячі каруселі. А місцеве товариство «Агро Дружба» додатково подарувало ще дві дитячі гойдалки на пружинах. У 2018 році спільними зусиллями було облаштовано спортивний майданчик. У 2019 році він був дооблаштований вуличними тренажерами (але це вже при сприянні і підтримці обласного депутата). Важливою для мешканців є і наявність громадських вбиралень в центрі села. Впорядкування та будівництво їх (дві протягом останніх трьох років) було проведено при підтримці активістів та підприємців, які спільними зусиллями вирішили цю необхідну справу.

Приклади ефективної роботи органу місцевого самоврядування. У 2019 році було прийняте рішення щодо придбання в громаду за кошти інфраструктурної субвенції грейдера, який конче потрібен на всіх територіях, які об’єдналися в громаду. В зимовий час цей потужний агрегат з легкістю за короткий проміжок часу розчищає від снігу дороги. А у весняно-осінній період за допомогою нього проводиться грейдерування доріг місцевого значення.

Бізнес-план — придбання та встановлення контейнерів для роздільного сортування сміття.

Більшість відходів, які потрапляють на смітник, придатні для повторного використання: папір, пластик, метал, скло та органічні відходи. Наприклад, з макулатури виготовляють нові паперові вироби, а також туалетний та пакувальний папір. До того ж, переробка макулатури зупиняє знищення лісів (1 т газетного паперу економить 1 т дерев). Роздільний збір відходів — справа корисна та економічно необхідна для села.

Сума загальних витрат проекту становить 99 880 грн. В рамках реалізації планується: придбання контейнерів для роздільного сортування сміття у кількості 10 штук, кольорові кришки з дірочками для різних видів твердих побутових відходів. Проект буде реалізовано протягом 3 місяців.

Проголосувати за бізнес-план можна за посиланням:

http://agroportal.ua/ua/publishing/konkurs/vseukrainskii-konkurs-neveroyatnye-sela-ukrainy-2019-golosuem

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *