На Одещині понад 12 тисяч людей мають хвороби, які передаються статевим шляхом

Чоловіки та жінки в однаковій пропорції у 2018 році хворіли на сифіліс, гонорею, трихомоніаз, хламідіоз, ургентний герпес, микоплазмоз та кандидоз

На Одещині 12 833 пацієнта мають хвороби, які передаються статевим шляхом. Як повідомляє кореспондент Depo.Одеса, про це розповів головний лікар Одеського обласного шкіро-венерологічного диспансеру Іван Фучижи.

За словами дерматовенеролога, сифіліс, як основне захворювання, яке передається статевим шляхом, зараз на Одещині йде на спад. Так, у 2018 році на нього захворіли 226 пацієнтів. На гонорею хворіли ще менш – 190 пацієнтів. Але от на трихомоніаз захворіли близько 5 000, микоплазмоз – 3 236, хламідіоз – 2 913,генітальний герпес – 920 пацієнтів.

“Основні причини цих хвороб – незахищений секс”, – каже Фучижи. Він вважає, що навіть якщо у чоловіка та жінки немає ніяких ознак статевого захворювання, таких як біль, виділення, свербіж та печінняя, треба раз чи два на рік проходити обстеження у лікаря, а не лікуватися, якщо щось трапилося, в аптеці. Тобто робити мазки, здавати бакпосів, а також здавати кров на сифіліс та хламідіоз. Тоді лікування буде адекватним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code