Сьогодні 100-річний ювілей святкує ветеран МВС, визволитель Миколаєва, Григорій Заговалов

Керівництво Миколаївського главку поліції завжди піклується про своїх пенсіонерів та ветеранів. Для поліцейських нинішнього покоління вони є наставниками, а також прикладом мужності та героїзму, взірцем незламності сили духу та відданого служіння українському народові. 

Про це повідомляє прес-служба поліції Миколаївської області.

Не порушуючи традиції, голова Миколаївської обласної ветеранської організації Асоціації ветеранів МВС України Ольга Морозова разом із поліцейськими відвідує ветеранів на свята, аби висловити свою повагу, разом згадати минулі подвиги та поговорити про головне.

Сьогодні радість великої події — 100-річний ювілей Григорія Заговалова, разом із його рідними та близькими приїхали розділити Ольга Морозова та співробітники Управління кадрового забезпечення на чолі із керівником — полковником поліції Олексієм Попковим, який від імені начальника Головного Управління Нацполіції в Миколаївській області та миколаївської гарнізону поліції вручив Григорію Тихоновичу подяку та винагороду.

Поліцейські бажали ветерану міцного здоров’я, аби він ще не один рік дивував їх своїми розповідями та життєвими історіями, а на завершення зустрічі ювіляр розповів гостям ліричного вірша. 

Довідка: Григорій Тихонович Заговалов: визволитель Миколаєва, співробітник Народного комісаріату внутрішніх справ, та у званні старшого лейтенанта — інспектор тодішнього витверезника УМВС. У 1939 році разом із київськими військовими подавали дружню руку польському народові. У війну, яка закінчилась для нього у Болгарії, був артилеристом, командувачем взводу. Поранення Григорій Тихонович отримував шість разів, та деякі відголоски війни залишились із ним назавжди: один осколок від гранати і зараз знаходиться біля серця, другий – у хребті. 

Звільнивши Миколаїв, українські війська йшли на Одесу і дорогою, у селищі Березанського району, люди винесли солдатам води та рушників. Так, серед місцевих, Григорій Заговалов зустрів майбутню дружину, яка дочекалась його з визвольної боротьби, і у 1947 народила доньку, а в 1949 – сина. Після війни чотири роки Григорій Заговалов віддав навчанню дітей історії, потім службі в Нородному комісаріаті внутрішніх справ та міліції. 

Миколаївська правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *