Cправа щодо рейдерського захоплення підприємства в Херсоні відтепер на контролі Генпрокуратури

Вже третій місяць тягнеться розслідування за фактом вчинення шахрайських дій стосовно власності – нерухомого майна ПАТ Херсонбуд, яке складається з адміністративної багатоповерхової споруди в центрі Херсона по вулиці Лютеранській, пансіонату “Прибій” (Залізний Порт) та двох виробничих баз.

За цей час вказане нерухоме майно декілька разів було перепродано і зараз воно є у власності однієї фізичної особи-фігуранта шахрайської схеми  Рошака М.С. Незважаючи на те,  що відкриті кримінальні провадження щодо фігурантів шахрайської схеми, які здійснювали протизаконне захоплення нерухомого та   рухомого майна, а також херсонських та київських держреєстраторів, учасники злочинної схеми  себе почувають вільно.

Справа є і під контролем Головного слідчого управління Нацполіції України, яке  підтвердило факт вчинення шахрайських дій за ознаками кримінального правопорушення і зробило висновок, що стан досудового розслідування у кримінальному провадженні потребує активізації.

На цьому акцентував увагу присутніх на Антирейдерському штабі, який діє при Херсонській облдержадміністрації, і представник законних власників адвокат Сергій Миловський.

Сергій Миловський

Ця рейдерська справа набула резонансу в суспільному житті міста, адже це не перші незаконні дії цієї групи зловмисників. Це може призвести до гучних наслідків у регіоні. Тим більше мова про стабільну роботу великого потужного будівельного підприємства «Херсонбуд» майже з 70-річною історією, яке має фінансові зобов’язання  перед численними замовниками.

Голова наглядової ради ПАТ «Херсонбуд», почесний громадянин Херсона  Борис Сандик у листі, звертаючись  до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, акцентуючи теж на млявості розслідування місцевих правоохоронців, написав: «Прошу в  законний спосіб, задіявши всі можливості правоохоронної системи, захистити права  власників , зупинити шахрайські дії рейдерів, за якими стоїть екс-регіонал, екс-мер Володимир Сальдо, та повернути вкрадене рухоме та нерухоме  майно законним власникам».

А вже 10 листопада Прем’єр- міністр України Володимир Гройсман  під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді України прокоментував ситуацію,  вимагаючи від правоохоронців миттєвої і жорсткої реакції на будь-які прояви рейдерства, які можуть мати місце в Україні, підкресливши, що наразі існують нормативні акти, які покликані унеможливити практику неправомірного захоплення чужого майна, натомість, випадки такого захоплення все ще фіксуються.

«Для подолання цього у нас є один рецепт – «обличчям у підлогу». Хотів би закликати всіх  правоохоронців:  якщо хтось десь у будь-якому куточку України буде здійснювати захоплення чужого майна – арештовувати, доставляти до суду і вимагати покарання», – сказав Володимир Гройсман.

Як результат Голова наглядової ради, почесний громадянин Херсона  Борис Сандик  отримав вже сьогодні  відповідь від Генеральна прокуратури України,  що  справа щодо рейдерського захоплення майна підприємства шахраями взята на контроль, а представники обласної прокуратури повинні вжити негайних заходів, повернути нерухоме та  рухоме майно законним власникам та покарати злочинців, фігурантів справи неправомірного захоплення чужого майна.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *