У Запоріжжі розпочався демонтаж напису «ДнепроГЭС имени В. И. Ленина», розташованого на дамбі ДніпроГЕСу. Зняття написів відбувається в рамках декомунізації. Протягом першого дня будівельники демонтували перші три літери зі слова «имени».
Директор департаменту культури і туризму, національностей і релігій Запорізької обласної державної адміністрації Владислав Мороко у зв’язку з цим повідомив: «Місяць тому при департаменті відбулося засідання консультативної ради з питань охорони культурної спадщини: вона рекомендувала Мінкультури перейменувати його у Дніпровський гідровузол, занести до Держреєстру ДніпроГЕС як пам’ятку історії науки та техніки та демонтувати все, що має стосунок до комунізму – це ім’я та ордени».
За словами посадовця, подальші рішення має ухвалити відповідне міністерство. «Наскільки знаю, зараз ДніпроГЕС є у власності Мінінфраструктури», – додав він.
Перші агрегати Дніпровської гідроелектростанції були запущені у 1932 році. Загальна довжина напірного фронту гідроспоруд Дніпровського гідровузла – 1,3 км. Середньорічне виробництво електроенергії Дніпровською ГЕС становить 4008 мільйонів кВт·год. Гребля Дніпрогесу також виконує роль мосту між лівим і правим берегами Дніпра.
Схожі публікації:
- Перед початком громадських слухань по перейменуванню вулиць в Одесі сталась сутичка
- Прокуратура розслідує відмову Запорізької міськради від декомунізації острова та озера ім. Леніна
- Це провокація. Голова Одеської ОДА дав оцінку діям депутатів, які повернули вулицями Одеси радянські назви
- Херсонский художник пишет картины о Гражданской блокаде Крыма
- Инвесторы вложили 1,5 млрд. в Одессу – по 568 долларов на каждого одессита