У світі існують дві основні концепції мобільних садків.
Перша – це спеціально обладнаний автобус, який курсує між різними локаціями за певним графіком.
Друга концепція передбачає команди педагогів, які приїздять до різних місць, наприклад, бібліотек або ЦНАПів, щоб надавати освітні послуги безпосередньо на місці.
Які переваги цей досвід може принести Україні? Це особливо важливо для тих областей, де через російську агресію багато закладів освіти зазнали руйнувань чи пошкоджень, але де залишаються діти.
Завдання держави – забезпечити освіту для кожної дитини. Завдяки диверсифікованим формам освіти зʼявляється можливість організувати навчальний процес у регіонах, де традиційні садочки ще не можуть відновити свою роботу.
Ось приклад із Херсонської області. Тут за підтримки фінського уряду працює мобільний садок.
Це спеціально обладнаний автобус, який має всі необхідні матеріали для навчання дошкільнят та активного дозвілля. Він регулярно відвідує населені пункти, де не працюють садочки, зупиняючись у безпечних місцях поблизу укриттів.
Окрім освітніх занять, із дітьми працюють дефектологи та психологи, допомагаючи їм долати стрес і сприяючи їхній соціалізації.
На Херсонщині мобільний садок працює завдяки проєкту «Fun Academy on Wheels», який реалізований за підтримки 30 фінських компаній, а також Міністерства внутрішніх справ Фінляндії, Міністерства освіти і науки України, Українського інституту розвитку освіти та Асоціації інноваційної та цифрової освіти.
Хоча для України це новий досвід, диверсифіковані форми освіти не є новинкою в дошкільній педагогіці загалом. У багатьох країнах світу такі садочки вже успішно функціонують і забезпечують якісне навчання для дітей.
Це неймовірна можливість для нас, завдяки партнерам, впровадити ці зміни та оцінити їхню ефективність для України.
Наразі виникає багато запитань, але завдяки появі першого мобільного садка ми зможемо провести дослідження його роботи для подальшого масштабування та зрозуміти, чи будуть батьки віддавати своїх дітей до таких садочків.
Це не замінить традиційний садок у класичному розумінні, але стане важливою підтримкою там і тоді, де вона особливо потрібна.
Авторка: Євгенія Смірнова, заступниця міністра освіти і науки України.
Дивіться відео, як на деокупованій Херсонщині працює мобільнйи дитсадок
Схожі публікації:
- Президент України відзначив студентку медичного факультету ХДУ
- У Дар’ївській громаді на Херсонщині працює хаб психологічної допомоги родинам з дітьми
- До дня медичного працівника колектив лікарні Херсона отримав відзнаку від прем’єр-міністра України
- На правобережжі Херсонщини у липні відремонтовано 140 пошкоджень газових мереж
- Військові рф зруйнували пункт незламності та ФАП у передмісті Херсона (відео)