24 березня 2024 року – До Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом у Херсоні відбулася спільна пресконференція представників Центру громадського здоров’я МОЗ України, обласного департаменту охорони здоров’я та міжнародної гуманітарної медичної організації Лікарі без кордонів (Médecins Sans Frontières).
Захід був присвячений поточним викликам, пов’язаним із туберкульозом в Україні, особливо у регіонах, що постраждали від війни, а також заходам, спрямованим на боротьбу з цією хворобою.
Війна та нестабільність створюють величезні виклики—атаки на медичні заклади, переміщення населення та порушення ланцюгів постачання ліків ускладнюють доступ до безперервної медичної допомоги для вразливих груп населення, таких як вимушено переміщені особи, літні люди, люди з хронічними захворюваннями та ті, хто проживає поблизу лінії фронту. Команди Лікарів без кордонів у прифронтових районах, зокрема в Херсонській області, безпосередньо стикаються з цими проблемами. Відсутність регулярних обстежень, своєчасної діагностики та лікування може призвести до подальшого поширення туберкульозу.
Лікарі без кордонів здійснюють виявлення випадків туберкульозу у Херсонській області, головним чином за допомогою мобільного цифрового рентген-обстеження, що відповідає рекомендаціям ВООЗ та українському законодавству у сфері охорони здоров’я.
Завдяки цьому мобільному підходу торік було проведено рентгенологічне обстеження понад 5300 осіб. Окрім цього, пацієнти з туберкульозом також час від часу звертаються до мобільних клінік Лікарів без кордонів, які працюють у деокупованих районах Херсонщини, а також у Миколаївській та інших прифронтових областях.
“Одним із серйозних наслідків війни стало порушення роботи громадського транспорту у сільських районах. Деяким пацієнтам, які проживають у віддалених місцевостях і не мають можливості самостійно дістатися до лікарні, ми надаємо транспортну підтримку нашою швидкою допомогою? ” – Влад Буцький, менеджер медичних проєктів Лікарів без кордонів в Україні.
Лікарі без кордонів мають великий досвід надання допомоги пацієнтам із туберкульозом у зонах конфліктів, війн та кризових регіонах. Організація працювала в одних із найскладніших умов у світі, зокрема в Південному Судані, Ємені, Центральноафриканській Республіці та Демократичній Республіці Конго, забезпечуючи лікування хворих на туберкульоз попри нестабільність та вимушене переселення.
“Досвід Лікарів без кордонів, разом із нашою роботою в Україні, дає нам глибоке розуміння того, як війна впливає на лікування туберкульозу. Ми бачимо, як бойові дії порушують роботу системи охорони здоров’я, ускладнюють проходження пацієнтами повного курсу лікування та підвищують ризик поширення хвороби.Ми закликаємо уряди, гуманітарні організації та донорів активізувати зусилля у боротьбі з туберкульозом, особливо в постраждалих від війни регіонах України, де доступ до медичної допомоги вкрай обмежений. Туберкульоз – це не просто медична проблема, а дзеркало загального стану суспільного здоров’я. Ми маємо працювати разом, щоб жоден пацієнт не залишився без допомоги”, – Андрей Славуцький, заступник головного координатора з надзвичайних ситуацій Лікарів без кордонів в Україні
Проєкти Лікарів без кордонів (Médecins Sans Frontières), що діють в Україні:
✅ Медичні евакуації та перевезення пацієнтів швидкими Лікарів без кордонів.
✅ Підтримка відділень екстреної допомоги та інтенсивної терапії, а також посилення хірургічних можливостей лікарень поблизу лінії фронту у Дніпропетровській та Херсонській областях.
✅ Фізична терапія, постопераційний догляд і психологічна підтримка для поранених пацієнтів, а також тренінги з фізичної терапії для медичного персоналу у відділеннях реабілітації лікарень, що підтримуються командами MSF.
✅ Робота мобільних клінік, що надають первинну медичну допомогу, психологічне консультування, послуги з психоосвіти, а також послуги сексуального та репродуктивного здоров’я, особливо в районах поблизу фронту.
✅ Медична допомога лікарням і медичним закладам, що стикаються з браком ресурсів: надання медикаментів, медичних наборів та обладнання.
✅ Навчання з надання вторинної медичної допомоги, зокрема тренінги з реагування на масове надходження поранених, тренінги з менеджменту болю та психічного здоров’я для медичних працівників.
✅ Комплексна психологічна допомога при посттравматичному стресовому розладі (ПТСР) у Центрі MSF у Вінниці.
Лікарі без кордонів (Médecins Sans Frontières) – міжнародна, незалежна гуманітарна медична організація, яка надає допомогу людям, що постраждали від збройних конфліктів, епідемій, стихійних лих або обмеженого доступу до медичної допомоги. MSF була заснована у 1971 році та має медичні проєкти у понад 70 країнах. У 1999 році MSF отримала Нобелівську премію миру. У грудні 2021 року організація відзначила 50 років медичної діяльності під час надзвичайних ситуацій.
Схожі публікації:
- Студент ХДУ успішно виступив на Паралімпіаді-2024
- Херсонський рибпатруль проводить рейди на ринках (фото)
- Військові рф зруйнували пункт незламності та ФАП у передмісті Херсона (відео)
- Благодійний фонд передав лікарням Херсона сучасне обладнання та витратні матеріали
- У деокупованих громадах Бериславського району працює мобільна аптека