Працівники ювенальної превенції продовжують проводити інформаційну роботу серед учнів щодо кібербезпеки та недопущення втягнення їх у протиправну діяльність.
Під час дистанційних занять поліцейські пояснюють школярам, як захистити себе в онлайн-просторі, правильно дбати про цифрову гігієну, як захистити свої персональні дані та цифрову ідентичність.
Також нагадують, за які вчинки передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, з якого віку вона настає та як уникнути небезпечних ситуацій.
Поліцейські закликають ні в якому разі не погоджуватись на пропозиції щодо протиправної діяльності, адже це може призвести до серйозних наслідків. Дітей попереджають, що ворог може надсилати повідомлення й намагатися залучити їх до підривної діяльності та інших протиправних дій. Найчастіше це пропозиції «заробітку» за виконання певного завдання. Наприклад, намалювати графіті або наклеїти листівки провокативного характеру, повідомити про розташування техніки, здійснити підпал автомобілів військовослужбовців або будівель.
Ювенали наголошують, що за такі злочини загрожує покарання до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення. Також наводять приклади, як у різних областях України правоохоронці виявляли неповнолітніх за спроби вчинити диверсії або за уже вчинені злочини. Дітей закликають одразу повідомляти батькам, педагогам та поліції про будь-які підозрілі нові знайомства чи пропозиції заробити «легкі гроші».
Відділ комунікації поліції Херсонської області
Схожі публікації:
- Херсон – единственный город в Украине со льготными перевозками водным транспортом
- Свято футболу у Новій Каховці: другий Всеукраїнський дитячий турнір, присвячений пам’яті Юрія Чумакова
- Херсон#парка НЕТ.Органы исполнительной власти бездействуют и всячески потакают незаконной деятельности?
- В сафари-парке на Арабатской стрелке родилось рекордное количество львят
- Одесских водителей могут ожидать неудобства в связи с приездом премьер-министра, — полиция