Із 3 до 12 березня громади можуть податися на відбір Мінсоцполітики та створити в своїй територіальній громаді Центр життєстійкості – безпечний і доступний простір, де люди отримують психосоціальну підтримку.
Чому це важливо для громад?
Понад 200 громад у 23 областях України вже долучилися до пілотного проєкту та відкрили Центри життєстійкості, що допомагають своїм мешканцям впоратися зі стресом і викликами, пов’язаними з війною. Інші громади готуються до старту. Запит на таку підтримку постійно зростає, адже українці потребують підтримки фахівців, аби відновити життєві сили та знайти однодумців.
“Для багатьох людей Центри життєстійкості стали місцем, де можна впоратися з наслідками стресу, знайти внутрішній ресурс і повернутися до активного життя. Ми хочемо, щоб ще більше громад мали таку можливість, тому відкриваємо додатковий набір. У державному бюджеті вже передбачені кошти, які дозволять нам цього року відібрати близько 100 громад, де українці безоплатно отримуватимуть якісну психосоціальну підтримку”, – зазначила Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.
Що це дає громаді?
Кожен житель і жителька громади, які долучаються до проєкту, матимуть доступ до фахової підтримки психологів і соціальних фахівців. Центр життєстійкості також стане важливою частиною місцевої соціальної інфраструктури, де розвиватимуться волонтерські ініціативи для посилення громади. При цьому держава покриває витрати на роботу команди, щоб Центр працював стабільно.
Як долучитися до проєкту?
Для відкриття Центру життєстійкості громада має підготувати приміщення, яке відповідатиме вимогам безбар’єрності, та взяти на себе його утримання. З держбюджету фінансується робота команди фахівців та закупівля матеріалів для надання послуги з формування життєстійкості.
Прийом заявок від територіальних громад триватиме з 3 по 12 березня включно (до 23:59).
Подати заявку та усі необхідні документи потрібно на електронну адресу info@mlsp.gov.ua з копією на vidbirgromadi@gmail.com.
Деталі та умови подачі заявки за посиланням
Міністерство соціальної політики України.
фото – ілюстративне.
Схожі публікації:
- Ці люди не кликали росію. На цих людей напала росія і взяла їх у заручники! – Юрій Соболевський
- Учениця Херсонського академічного ліцею отримала 200 балів з НМТ з англійської мови
- На Херсонщині цифровий освітній центр відкрили на базі Миролюбівського ліцею
- СБУ повідомило підозру дев’ятьом жителям Херсонщини, які ввійшли до окупаційного органу податкової служби
- Міжнародний інтерпол допомагатиме повернути колекцію художнього музею, викрадену під час окупації Херсона