За публічного обвинувачення прокурорів Скадовської окружної прокуратури суд визнав жителя регіону винним у колабораційній діяльності (ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України).
Йому призначено покарання у вигляді 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Також йому заборонено обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування чи державного управління, а також займатися діяльністю, пов’язаною з наданням публічних послуг, строком на 15 років.
Прокурор довів, що у вересні 2022 року засуджений брав участь в організації та проведенні псевдореферендуму щодо виходу Херсонщини зі складу України та приєднання тимчасово окупованої території до рф.
Чоловік виконував функції так званого «члена дільничної
виборчої комісії», створеної окупаційною владою, яка діяла на території села Шевченко Скадовського району.
Він залучав до роботи виборчої комісії місцевих жителів, облаштував виборчу дільницю в приміщенні Шевченківської сільської ради, здійснював подвірний обхід селян з метою їх залучення до голосування.
Спеціальне досудове розслідування здійснювалося УСБ України в Херсонській області.
Схожі публікації:
- Окупанти завезли на Херсонщину російських лікарів із досвідом роботи в Сирії
- На Херсонщині цифровий освітній центр відкрили на базі Миролюбівського ліцею
- СБУ повідомило підозру дев’ятьом жителям Херсонщини, які ввійшли до окупаційного органу податкової служби
- Міжнародний інтерпол допомагатиме повернути колекцію художнього музею, викрадену під час окупації Херсона
- Жителю Херсона повідомлено підозру: займався перереєстрацією підприємств для окупаційної вдади