Про це повідомила адміністрація Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка.
24 лютого три роки тому російські війська вторглися в Україну, розпочавши криваву війну, яка забрала тисячі життів. Злочини окупантів спрямовані і проти культурної спадщини України: пограбування музеїв росіянами є жахливим повторенням нацистських злодіянь.
Одним з найпоказовіших стало незаконне вивезення під виглядом «евакуації» більше 10 тисяч творів мистецтва з Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка.
Однак попри масштабну втрату розграбована російськими окупантами музейна колекція поповнюється дарами сучасних художників, і один з цих дарів представляємо саме сьогодні, бо картина Богдани Баришевої «Воля» є символом надії та перемоги над ворогом, якої всі ми так прагнемо.
Херсонська художниця Богдана Баришева за професією бухгалтерка, але завжди любила малювати. В мирний час вона займалася стрітартом, розмальовувала під’їзди міських багатоповерхівок. Для розпису будинків Богдану запрошували навіть за кордон – в Австрію та Німеччину.
Писати картини дівчина почала з початком повномасштабного вторгнення. Роботи передає перевіреним волонтерам і військовим, які знаходять благодійні аукціони та збирають кошти на закупівлю дронів, пікапів, медикаменти тощо. Роботи художниці нині роз’їхались по світу: США, Польща, Німеччина…
Після виїзду з окупації Богдана Баришева зрештою оселилася в Одесі, почала волонтерити і продовжила писати картини, аби підтримати ЗСУ.
Знаково, що картина «Воля» була дописана в ніч визволення Херсона. Богдана вклала в неї цілу низку символічних значень: переможну бавовну огортає вишита стрічка з закодованими словами «життя», «воля»,«Україна». Також присутній національний український орнамент «квадрат», а поверх основної проходить червона стрічка, яка символізує кров наших солдат… Картина брала участь у двох виставках в Одесі та одній в Ізмаїлі.
У серпні 2024 року херсонська художниця відкрила в Одесі виставковий простір «ВВ Art Gallery», де проводить виставки.
Мріє Богдана про закінчення війни та стіну між Україною і Росією (яку хоче спочатку побудувати, а потім розписати).
Її думки вже зайняті проєктами, які вона планує втілити після перемоги. Один з них — безкоштовне оформлення розписами відбудованих дитячих садочків та шкіл. Вона прагне вкласти свою душу в ці роботи, щоб подарувати дітям, чиє дитинство було зруйновано війною, красу та радість.
Джерело – Херсонський художній музей.



Схожі публікації:
- Співачка з США Брія Блессінг у Херсоні взяла участь у благодійному концерті «Два береги – одне серце» (відео)
- Перехитрила окупантів і втекла з полону: історія директорки музичної школи із Херсону
- За 16 днів артисти херсонського театру представили виставу про окупацію глядачам у 7 містах
- Херсонці перетворюють кулеметні гільзи в мистецькі об’єкти (фото)
- У ХДУ відбулося засідання ректорату