Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

У жительки Високопільської громади з банківського рахунку шахраї викрали 21 тисячу гривень

Обережно, шахраї! Як не втратити гроші через банківські афери

Жителі Херсонщини все частіше стають жертвами шахраїв, які виманюють у них доступ до банківських рахунків. Нещодавно у жительки Високопільської громади аферисти списали 21 тисячу гривень.

Цю інформацію оприлюднила Поліція Херсонщини,  вкотре попереджаючи громадян про небезпеку та закликає бути обачними.

Як діють шахраї?

Жертва отримує дзвінок від нібито представника банку. Співрозмовник переконливо повідомляє про загрозу безпеці рахунку та необхідність його захисту. Він просить назвати персональні дані, реквізити картки або одноразові паролі з SMS. Як тільки зловмисники отримують доступ до рахунку, вони швидко знімають з нього кошти.

Саме так сталося з жителькою Високопільщини. Їй зателефонував невідомий, який представився працівником служби безпеки банку. Він повідомив про необхідність оновлення захисту рахунку та попросив назвати дані картки. Після цього з її рахунку зникли понад 21 тисяча гривень, – зазначили в поліції.

Схожим чином постраждала й жителька Херсона. Вона отримала повідомлення про блокування її картки. Щоб «розблокувати» рахунок, їй запропонували натиснути «1» у мобільному додатку банку. Жінка виконала інструкцію, після чого з її картки списали 1000 гривень.

Як захистити свої гроші?

Щоб не стати жертвою шахраїв, необхідно дотримуватись кількох простих правил:

  1. Не розголошуйте персональні дані. Справжні банківські працівники ніколи не запитують паролі, PIN-коди, CVC-коди або реквізити картки.
  2. Не виконуйте підозрілі дії. Якщо вас просять натиснути будь-яку цифру, переказати кошти або встановити невідомі програми — це ознака шахрайства.
  3. Перевіряйте інформацію. Якщо отримали підозрілий дзвінок, самостійно зателефонуйте в банк за офіційним номером.
  4. Встановіть ліміти на операції. Це допоможе обмежити можливу втрату коштів у разі компрометації картки.
  5. Будьте уважні до SMS і push-сповіщень. Якщо бачите повідомлення про транзакцію, яку ви не здійснювали, негайно зверніться в банк.

У разі підозри на шахрайство потрібно негайно заблокувати картку через мобільний додаток або зателефонувати на гарячу лінію банку. Якщо гроші вже зникли, слід звернутися до кіберполіції та залишити офіційну заяву в правоохоронних органах.

Пам’ятайте: безпека ваших фінансів залежить від вашої уважності! Не дозволяйте шахраям скористатися вашою довірою.

Автор – Олексій Кравчук.

Поділитись публікацією

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН