Другий місяць поспіль житель міста Херсон Богдан Рибалко, який переселився на Житомирщину, надає послуги місцевим аграріям із обробітку та обприскування полів. Для цього він, донедавна військовий прикордонник, виграв грант і започаткував власну ветеранську справу.
Чоловік розповів Суспільному, що із 2017 року, як тільки йому виповнилося 18 років, розпочав службу у складі одного із прикордонних підрозділів на території Херсонської області, який охороняв адмінмежу між тимчасово окупованим Кримом і Україною. Разом із колегами вів спостереження за діями РФ. Починаючи із 2014 року, його рідна Херсонщина стала прикордонною. Пригадує: коли війська РФ вторглися в Україну, зокрема, із Криму, він був на службі.
“Ми тоді займалися оперативно-бойовою діяльністю: ловили правопорушників, контрабандистів, спостерігали за Російською Федерацією, за приміщеннями, де зберігалася їхня техніка, де перебував особовий склад. 24 лютого 2022 року свій перший бій я зустрів саме на кордоні. Нас як оперативно-бойовий підрозділ туди відправили на посилення ще за тиждень до початку повномасштабного вторгнення, і ми мали давати збройну відсіч. В принципі, зі своїми завданнями ми впоралися. Ми тримали декілька годин опорні пункти — ті, які нам вказали тримати, до команди відходу. Два дні до цього ми розуміли, що, швидше за все, щось станеться розпочнеться повномасштабна війна. Рівно о 4:00 я почув перші вибухи, перші прольоти мінометів і зрозумів: війна розпочалася, позаду нас мирні люди. Ми не маємо права відступати і маємо виконувати свою роботу”, — розказав Богдан Рибалко.
Тоді ж у 2022 році військовий прикордонник отримав поранення, після чого 9 місяців лікувався. Чоловік розповідає: спочатку хотів продовжувати службу у прикордонному загоні, проте згоди через поранення демобілізувався.
“Спочатку в мене не було жодних планів. А потім зацікавився темою дронів, почав детальніше вивчати, у тому числі, як їх можна використовувати в цивільному житті. Я раніше мав досвід роботи з військовими дронами. Не те щоб сам літав, але допомагав суміжним підрозділам, які використовували ці дрони, зокрема, типу Mavic у державній прикордонній службі — для розвідки, фіксування порушень державного кордону, для виявлення браконьєрів. Знайшов варіант застосування для себе —для вирощування хліба у цивільному житті. Так, дрон — це дуже потужна технологія, за якою майбутнє”, — розповів Богдан Рибалко.
1 липня 2024 року чоловік переселився на Житомирщину і відтоді надає послуги пілота агродрона аграріям на Житомирщині. Він вносить добрива, обробляючи до двох гектарів поля за 10 хвилин.
“Так, саме стільки часу літає один безпілотник на одній батареї. Це наче недовго, але якщо в тебе є декілька батарейок, то, в принципі, достатньо. Адже одна батарейка у середньому заряджається 13-14 хвилин. Бак на 16 літрів, хоча за фактом туди поміщається 17. Чим більшу площу поля ти обробив, тим більше грошей заробив. Середня ринкова ціна становить від 350 гривень за гектар і вище. Я за день обробляю до 70 гектарів. За цей місяць мав дуже багато замовлень. Працював майже без вихідних”, — розповів пілот агродрона.
Для того, щоб придбати такий безпілотник, йому потрібно було спеціальне обладнання. Гроші на це — пів мільйона гривень — чоловік отримав за державною програмою “Власна справа” для ветеранів.
“У мене є дрон, у мене є комплект батареї до нього. В мене є зарядна станція — генератор для дрону, антена для дрону, ще один бензиновий генератор — для зарядки змішувача заправної станції. Для того, аби вносити добрива або інші препарати. Це все змішується пістолетом, як на заправці і заправляється у самий дрон. Оце і все обладнання. Ще є причіп із такого обладнання. Все це коштує майже 700 тисяч гривень. З урахуванням видатків на ремонт автомобіля, який треба підготувати до сезону. І з ремонтом техніки, яка може вийти з ладу. Тобто ці гроші я теж рахував. І прописав у бізнес-плані, що буду виділяти на такі видатки власні гроші. Дрон коштує 444 тисячі гривень, і причіп до нього — ще 130 тисяч гривень. Майже половину його вартості я доклав із власних заощаджень”, — розказав про свою нову діяльність ветеран війни із Херсонщини Богдан Рибалко.
Схожі публікації:
- Українка з Херсону викладає іноземцям мову в Оксфордському університеті
- Херсонських дітей навчають петриківському розпису в Хмельницькому
- Власниця дачі на лівобережжі Херсонщини, де з’явився український прапор, подякувала ЗСУ
- У Херсоні поліцейська та прикордонник взяли шлюб
- На фронті загинув військовий із Каховки Ілля Долматов