Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

СБУ: підозру отримали троє колаборантів, які співпрацюють з ворогом на лівобережжі Херсонщини

За матеріалами СБУ підозру отримали ще троє колаборантів, які співпрацюють з ворогом на лівобережжі Херсонщини. СБУ зібрала доказову базу на ще трьох мешканців Херсонщини, які обійняли окупаційні посади на захоплених ворогом територіях Херсонщини, – повідомили в пресслужбі СБУ.

Так, за матеріалами СБУ підозру за співпрацю з ворогом отримали двоє мешканців Генічеського району області.

Один з фігурантів став так званим «головою» окупаційної адміністрації селища Нижні Сірогози.


За даними слідства, з початку окупації району чоловік прийняв пропозицію ворога працевлаштуватись в незаконно створеному органі влади.
Перебуваючи одразу на посаді так званого «заступника голови ВЦА», фігурант проводив проросійську агітацію, набирав собі у штат людей, вилучав майно законної влади.
Згодом, після «підвищення» його до «голови» місцевої окупаційної адміністрації, зрадник обрався депутатом та очолив так звану «раду депутатів Нижньосірогозьського муніципального округу першого скликання» від політичної партії «Єдиная Росія».

Слідчі СБУ повідомили зловмиснику про підозру за ч. 5 ст. 111- 1 (колабораційна діяльність) та ч.1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору, вчинене в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України.


Інша колаборантка підтримала проведення окупаційною владою псевдовиборів до так званої «ради депутатів Генічеського муніципального округу Херсонської області».
За це її було призначено «секретарем» місцевого «виборчкому рф». На цій «посаді» підозрювана «опікувалась» формуванням складу «комісії» та готувала документацію щодо результатів незаконних виборів.

Її СБУ підозрює у колабораційній діяльності за ч.2 ст. 28, ч.5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України.


Ще один викритий СБУ колаборант з тимчасово окупованого Скадовська Херсонщини. Встановлено, що чоловік вступив у співпрацю з ворогом і погодився очолити так звану «раду депутатів Скадовського муніципального округу».

Навесні 2023 року, головуючи під час засідання так званої «ради», фігурант підписав низку рішень, одне з яких стало підставою для реєстрації цього незаконного органу за законодавством російської федерації.


Слідчі спецслужби повідомили йому про підозру за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.
Зараз ці колаборанти перебувають на непідконтрольній Україні території.
Служба безпеки вживає заходи для притягнення їх до відповідальності за злочини проти нашої держави.
Викривали зрадників співробітники СБУ в Херсонській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
Возможно, это изображение 3 человека и текст
Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН