Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Викладач Гарвардського університету Даніель Епштейн зустрівся з колективом ХДУ

До івано-франківського офісу Херсонського державного університету завітав помічник директора програми «Вчені без кордонів» у  Центрі Девіса та викладач державного управління в Гарвардському університеті Даніель Епштейн, – повідомляє пресцентр ХДУ.

Перший проректор Сергій Омельчук у ході короткої екскурсії розповів гостю про роботу Херсонського державного університету на двох майданчиках – в Івано-Франківську та Херсоні. Відвідали приміщення, де розміщено евакуйований з під обстрілів та збережений від окупантів архів нашого закладу, лабораторії та робочі кабінети.

Також відбулася розширена зустріч у змішаному форматі пана Даніеля з першим проректором Сергієм Омельчуком, проректорами – Дар’єю Мальчиковою, Аллою Цапів, Максимом Вінником, Олександром Лемещуком. До заходу долучилися й деканеса факультету психології, історії та соціології Ірина Шапошникова, декан факультету фізичного виховання та спорту Іван Глухов, керівниця відділу міжнародних ініціатив та проєктної діяльності Євгенія Ревенко, співробітники офісу.

Даніель Епштейн озвучив можливості, які надає Центр Девіса, зокрема з підтримки науковців, які у період повномасштабного вторгнення залишаються в Україні.

Під час зустрічі проректорка Дар’я Мальчикова розповіла, як спільнота університету жила у перші дні війни, про те, як Херсонський державний університет було релоковано до Івано-Франківська і як, не маючи зелених коридорів, виїжджали з окупованого міста, про те, як сьогодні у режимі двох офісів працюють та навчаються викладачі та студенти освітнього закладу. Окремо проректорка висвітлила тему катастрофи на Каховській ГЕС і торкнулася тих наслідків, які нанесла ця трагедія для Херсонщини й України в цілому.

Проректорка Алла Цапів зазначила, що Херсонський державний університет завжди відкритий до співпраці. Підтвердженням цього є ті 8 міжнародних проєктів, які наразі активно реалізуються в освітньому закладі, а також співпраця з багатьма європейськими університетами, зокрема з Університетом Кент з Великої Британії. Більш детально вона зупинилася на проєкті створення цифрового університету DigiUni в межах програми Еразмус+, у якому ХДУ бере участь і запропонувала долучити ресурси Гарвардського університету, які були б у відкритому доступі для українських студентів. Адже мета проєкту об’єднати зусилля українських та закордонних партнерів задля створення платформи з якісним освітнім контентом, доступ до якого мають студенти з будь-якого куточка України й світу. Також Алла Цапів запропонувала Даніелю Епштейну провести спільний захід з метою ознайомлення з проєктом, який він представляє.

У ході зустрічі професор ХДУ Олександр Черемісін подарував Даніелю Епштейну документальне наукове видання ХДУ «Літопис цивільного спротиву Херсона у вимірах повномасштабної агресії росії проти України у 2022 році». Даніель Епштейн високо оцінив роботу з документування історії спротиву Херсона та пообіцяв обговорити з колегами з українського дослідницького центру можливість видання літопису англійською мовою, щоб воно було доступне широкому колу читачів та дослідників.

Перший проректор Сергій Омельчук подарував гостю видання «Херсонські есеї: жити, щоб перемагати».

Даніель Епштейн запропонував у межах Літньої школи, яку проводить Центр Девіса і що охоплює не тільки студентів Гарварду, провести спільну онлайн-зустріч та презентувати видання ХДУ.

Також є домовленість про проведення спільних онлайн-лекцій та обмін інформацією про доступні грантові пропозиції для студентів та науковців з України.

 

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН