Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Підозрюють у п’яти злочинах: у Києві суд заарештував священника УПЦ МП з Херсонщини Сергія Чертиліна

На фото: Сергій Чертилін. Фото: Олексій Арунян, Ґрати

Солом’янський районний суд Києва заарештував священика УПЦ МП Сергія Чертиліна, – про це повідомляє кореспондент «Ґрат» з зали суду.

До повномасштабної війни Сергій Чертилін служив у Генічеському районі Херсонської області. Але після окупації регіону переїхав до Києва.

12 березня співробітники СБУ оголосили Чертиліну підозру у п’яти злочинах: державній зраді, колабораціонізмі, створенні злочинної організації, розпалюванні межрегійної ворожнечі та виправдовуванні російської агресії.

Того ж дня спецслужба повідомила про аналогічні підозри аналогічні підозри 14 членам організації «Союз православних журналістів». Це об’єднання, яке на своєму сайті публікує новини на церковну тематику та підтримує УПЦ МП.

За версією слідства, бізнесмен з Донбасу Віктор Вишневецький, який є головним спонсором «Союзу православних журналістів», «свідомо бажаючи знищення України», створив «організовану злочинну групу, яка розпалювала міжрелігійну ворожнечу і розповсюджувала проросійську пропаганду».

До цієї діяльності, як вважає СБУ, він долучив, 14 людей, які також «бажають знищення української держави», зокрема Сергія Чертиліна.

Сам Чертилін заперечив провину і заявив про проукраїнську позицію. Він сказав, що навіть в окупованому Генічеську він організовував в храмі молитви «за відновлення України на нашій землі». Його захист оскаржуватиме рішення про арешт.

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН