Прокуратура автономії повідомила про підозри чотирьом окупаційним суддям з Криму, які причетні до депортації жителів півострова. Їхні дії кваліфіковано як воєнний злочин, тобто порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).
Підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі.
Встановлено, що після окупації півострова російськими збройними силами, судді почали працювати у незаконно створених Євпаторійському та Армянському міських судах Республіки Крим.
Підозрювані достовірно знали, що кримчани перебувають під захистом міжнародного гуманітарного права. Проте всупереч цього вони ухвалили рішення про видворення громадян України з території окупованого півострова.
Свої «рішення» вони мотивували нібито відсутністю дозвільних документів та недотриманням «правил перебування на території РФ». Однак, жодні додаткові дозволи окупаційної адміністрації РФ в Криму для проживання українців на території окупованого півострова за національним законодавством не передбачені. Дії суддів є серйозним порушенням вимог ст. 49 Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року.
Загалом, підозрювані брали безпосередню участь в реалізації злочинної політики держави-окупанта, спрямованої на зміну демографічного складу населення півострова.
Нагадаємо, що за публічного обвинувачення прокуратури автономії винесено перший в Україні вирок за депортацію цивільного населення з Криму https://t1p.de/hwwfv
Досудове розслідування здійснюється СУ ГУ НП в АР Крим та
м. Севастополі.
Схожі публікації:
- Медики з Криму, ймовірно, використовують для донорства органів дітей з Хероснщини
- Мешканець Криму очолив відділ російської поліції на окупованій території Херсонщини
- Російські чиновники позбавили земельних ділянок близько 5 тисяч власників в окупованому Криму
- Як уникнути мобілізації: активісти підготували поради мешканцям окупованих територій
- Мешканець Криму брав участь у страті цивільних на Херсонщині