Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

«Нам тут жити»: в Україні запускають збір для 146 саперних груп заради розмінування країни

В Україні стартує кампанія «Нам тут жити». Її мета — зібрати 175 000 000 гривень на забезпечення транспортом і необхідним для розмінування обладнанням 146 інженерно-саперних груп у складі Сил підтримки ЗСУ. У межах збору можна оформити підписку на щомісячний донат або зробити індивідуальний внесок на сайті ініціативи.  

Україна є найбільш замінованою у світі країною, за цим показником вона випереджає Сирію та Афганістан. Згідно з даними ДСНС, мінами та нерозірваними боєприпасами забруднено близько 30% нашої території.

«Упродовж зміни сапер знешкоджує десятки вибухонебезпечних предметів. Звісно, за такого навантаження нам потрібне обладнання для швидкого та якісного розмінування. Тож хочеться подякувати всім, хто долучиться до кампанії», — каже Юлія «Ромашка», саперка ЗСУ

Щоб підвищити безпеку під час розмінування українських територій, Київстар разом із фондом компетентної допомоги армії «Повернись живим» ініціюють збір у межах кампанії «Нам тут жити». Кошти з нього підуть на придбання транспорту та необхідного обладнання для інженерно-саперних груп у складі підрозділів ЗСУ. 

«​​Першими в деокуповані міста й села заходять українські сапери, забезпечуючи умови для відновлення критичної інфраструктури, зокрема, даючи змогу спеціалістам Київстар відновлювати мобільний зв’язок. Допомагати у розмінуванні — важлива місія для нашої компанії. Київстар виділяє на збір 20 000 000 гривень та закликає українців і українські бізнеси підтримати ініціативу. Кожен може зробити свій внесок на сайті проєкту», — коментує Олександр Комаров, президент компанії Київстар.

«Близько третини нашої території й усі прибережні води потребують розмінування. З подібними задачами у світі справляються десятиліттями. Тому важливо діяти якнайшвидше, — говорить директор фонду «Повернись живим» Тарас Чмут. — Сапери Сил підтримки ЗСУ працюють і на вже деокупованих територіях, і де точаться активні бойові дії. Вони очищують нашу землю від російських мін та залишків снарядів у величезних масштабах. І наше завдання — надати їм інструментарій, щоб могли робити це швидше, ефективніше і безпечніше. Придбані нами пікапи забезпечать мобільність саперних груп — автономне пересування країною бійців із усім потрібним майном. Із груповими й індивідуальними сумками сапера, металошукачами, щупами вони безпосередньо будуть розміновувати. Засоби зв’язку необхідні для координації підрозділів. Коптери і планшети — для аерофотозйомки, фіксації мінних полів, визначення координат небезпечних об’єктів. Весь перелік майна ми погодили із Командуванням Сил підтримки і військовими, які з ним працюють».

Кампанія «Нам тут жити» стартувала 24 травня й триватиме до досягнення повної суми збору.

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН