Фото, на якому Херсонський художник Володимир-Вадим Чорний малює картину у середмісті Херсона під час обстрілів стало популярним у соцмережах. Роботу митець називав “Херсон нескорений”.
Художник розповів, що творити навіть під обстрілами його надихнув факт нескореного характеру херсонців, а також спротив, який містяни давали окупантам.
Чоловік говорить, що коли є натхнення, на обстріли не зважає. Коли починає працювати, оглядається, де воно прилетіло, чи летить. В процесі не звертаєш уваги і зовсім не страшно.
“Спочатку обстріли, потім було затишшя. Я поїхав, поставив етюдник і почав писати цю картину. Трапився вибух і пішов дим, якраз у форматі моєї роботи. Там і фантазувати не було чого. Був потужний вибух, бо дим був дуже великий. Я більше орієнтувався, де сонце, який ракурс. Я можу писати там з 10 до 13, потім сонце міняє траєкторію і світить в очі”, — говорить херсонець.
Митець пригадує, коли писав картину, перехожі підходили, дякували і йшли. Затриматись поруч на Площі Свободи не ризикували.
“На перший або другий день, коли я малював картину, до мене підійшов рятувальник. Він дуже зацікавився і сказав, що цей пункт незламності скоро переїде. І він би хотів, щоб ці написи та символ ДСНС я намалював так, щоб було видно. Наступного дня я прийшов, а пункту Незламності немає. Тоді я пішов і повністю зафіксував те, що він мені казав. Він першим мене побачив, біжить, каже, дивіться, це канати, тут генератор”, — розповів художник.
За словами Володимира-Вадима, під час окупації натхнення не було. Чоловік намагався перш за все, не попадатися окупантам на очі.
“Вночі військові РФ світили прямо у вікна, ходили попід вікнами, стукали у двері. Хотіли когось виявити. Це дуже напружувало”, — каже митець.
З 90-х і до 2007 року Вадим жив в Італії, має там друзів.Тому з першого дня повномасштабного вторгнення і під час окупації він підтримував зв’язок з іноземними журналістами та розповідав про події в Херсоні.
“Мої друзі в Італії працюють на італійському телебаченні. Тільки почалася війна, вони не могли зрозуміти, що відбувається. І відразу зв’язалися зі мною. Від самого початку війни я їм висилав відео з подіями у місті Херсоні”, — розповів Володимир-Вадим Чорний.
Краєвиди Херсона, особливо місцеві плавні, на своїх картинах до війни художник зображував часто. Після перемоги говорить, планує подорожувати Україною та малювати її міста.
Схожі публікації:
- В Івано-Франківську відкрили виставку “Окупована спадщина: кам’яні вишиванки Нової Каховки”. В чому її унікальність
- Супротив херсонців окупації представила у своїй роботі українська художниця Вікторія Наумова(фото)
- “Було важко, але вижили”. Жителька Золотої Балки розповіла про сім місяців окупації
- Під Херсоном загинули двоє добровольців із Грузії
- Херсонців навчають надавати першу домедичну допомогу