Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Дітей-сиріт з Херсона утримують у дитбудинку в Криму. Його називають “концтабором”

Вивезених із Херсона дітей-сиріт утримують у дитячому будинку у Сімферополі. Його називають «дитячим концтабором» та Освенцимом, – повідомляють ЗМІ.

Журналісти з’ясували, що щонайменше 14 дітей-сиріт віком від 2 до 5 років, вивезених росіянами з Херсона, розмістили до сімферопольського дитячого будинку «Ялинка». Встановити це вдалося завдяки фотографіям та листам Діду Морозу, які опублікували на сайті Усиновлення в Московській області.

Листівки були підписані одним почерком, ймовірно, вихователями. У кожній із них згадувалося, що дитина приїхала з Херсона. У деяких вказувалося, що дитина приїхала до Сімферополя, і ще у двох було вказано також назву дитячого будинку.

Видання зазначає, що дитбудинок «Ялинка» спеціалізується на роботі з дітьми з ураженнями центральної нервової системи, порушеннями психіки та поведінки, слуху, зору та з ВІЛ.

При цьому в робочій програмі установи зазначено, що у дітей виховують «вищі моральні почуття», у тому числі «патріотизм та громадянськість», а також формують уявлення про те, що «Крим знаходиться на півдні Росії» та «усвідомлення себе як громадянина багатонаціональної Росії».

Два роки тому навколо цього дитбудинку спалахнув скандал через неналежний догляд за дітьми. Батьки, які забирали малечу, скаржилися, що дітей виснажено. Одному з хлопчиків діагностували дистрофію, зневоднення, рахіт, у нього був м’язовий каркас і деформували череп.

Тоді в ЗМІ цей дитбудинок назвали концтабором, а умови утримання дітей порівнювали з умовами в Освенцімі.

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН