Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Українські калімби: майстри з Приазов’я виготовляють старовинний музичний інструмент

Незвичний інструмент виготовляють майстри із Приазов’я. Їхню історію розповідає ШоТам.

Калімби замовляють навіть на передову

Владислав і Дмитро майстрували по 100 калімб за місяць, доки їхнє рідне село Чкалове на Херсонщині не окупували росіяни.

У квітні хлопцям вдалося вирватися з окупації. Нині їхня майстерня DEKY працює на два міста – Здолбунів і Коломию.

«Ми поділили виробництво десь приблизно навпіл по складності. Дмитро виробляє в себе металеві частини, я – дерев’яні», — Владислав Кислих, співзасновник майстерні DEKY.

На збір калімб тепер іде більше часу і грошей. А ще виникли проблеми з постачанням деталей із-за кордону.

Та майстри не розгубилися і повністю перейшли на українські матеріали.

Це стало поштовхом для нас, щоб робити все повністю в Україні, самим виробляти ці кріплення та металеві язички, які ми замовляли до цього в Китаї», — Владислав Кислих, співзасновник майстерні DEKY.

Владислав додає, що весь матеріал, який використовують майстри, виготовлений в Україні. Це метал із металургійного заводу в Запоріжжі. Також це деревина, яку хлопці закуповують Україні: дуб і ясен.

Тепер це 100-відсотково український продукт і зроблений українськими руками.

Хлопці не знали, чи буде під час війни попит на їхній продукт. Просто повернулися до справи, яку люблять і хочуть зберегти. Але несподівано для самих майстрів попит є.

«Люди беруть ці інструменти, бо вони заспокоюють. Багато відгуків від клієнтів, що калімба допомагає відпочити. Її замовляли захиснику, який лежав у госпіталі, щоб він міг відпочивати, граючи на калімбі. Також замовляли на передову нашому військовому хірургу, щоб він міг, коли не працює, трохи відпочити і пограти на калімбі», — Владислав Кислих, співзасновник майстерні DEKY

«Ніколи не думав, що інструмент, який ми робимо, може давати людям такі емоції, таку радість, про які вони нам пишуть у зворотньому зв’язку», — Дмитро Дем’яненко, співзасновник майстерні DEKY.

Майстри вірять у швидку Перемогу та розучують особливу мелодію.

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН