Майстриня Тетяна Болгарова, переїхала до Херсона після окупації Криму військовими РФ Криму. Після того, як росіяни захопили місто, жінка знову вимушена була покинути домівку. Зараз вона перебуває за кордоном і там відтворює у гобеленах кам’яні вишиванки, які є візитною карткою Нової Каховки.
За словами майстрині це її можливість віддячити Херсонщині за те, що їх з сином, кримчан, прийняли у важкі часи.
“Ми змогли жити, я змогла займатися керамікою. Тому хотілося б, щоб цей проєкт став символічною подякою”, – каже жінка.
Через тимчасову окупацію Херсона Тетяна Болгарова переїхала до іншої країни. Ці роботи для неї – можливість нагадати людям про красу та різноманіття херсонської землі.
“Я якось звернула увагу на килимову вишивку. Подивилася матеріали в інтернеті. І потім якось так сталося, що згадалися мені кам’яні вишиванки у Новій Каховці і захотілося це відтворити у текстилі, щоб люди побачили український орнамент, красу українського міста”, – розказує майстриня.
Матеріали та обладнання для створення гобеленів майстриня купує за власні гроші. Зараз працює над другим гобеленом. Всього жінка знайшла у мережі та замалювала близько 20 кам’яних вишиванок.
За її словами для виготовлення однієї вишиванки було витрачено сім днів натхненної праці, хвилювання чи вийде, тому що це було вперше, і 9 кілометрів пряжі.
В Новій Каховці кам’яними вишиванками прикрашені понад 180 будинків. Візерунки не повторюються навіть у межах однієї споруди. Орнаменти створила група малярів-монументалістів на чолі з Григорієм Довженком у 50-х роках 20 століття.
Джерело – Суспільне
Схожі публікації:
- Французька асоціація “Дружба” надала гуманітарну допомогу Херсонщині
- Будівлю дитячого садочку у Новій Каховці пошкоджено обстрілами
- Для переселенців з Нової Каховки влаштують свято у Кривому Розі
- У звільнених селах Новокаховської громади відновлюють видачу пенсій у готівковій формі
- До сіл Новокаховської громади доставлено гуманітарний вантаж