Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Як уникнути конфліктів між переселенцями та місцевими жителями громад

Не зважаючи, що громади Запорізької області знаходяться близько до лінії зіткнення і частина з них тимчасово окупована, вони приймають сотні вимушених переселенців. Люди, рятуючись від воєнних дій та окупації, їдуть у відносно мирні міста і села. 

За даними ООН за 140 днів війни своє місце проживання в межах України змінили майже 6,5 млн. осіб. Зокрема у Запорізькій області до тилових територій переїхали ___ тисяч вимушених переселенців, які офіційно зареєструвалися. У деяких громадах кількість ВПО вже становить понад 10% від кількості місцевих жителів.

З 24 лютого органи місцевого самоврядування громад, які приймають переселенців вже пройшли перші кроки по роботі з внутрішньо переміщеними особами. Проте через деякий час виникає необхідність соціалізації та інтеграції переселенців в життя громади. Про що свідчать чисельні питання від органів місцевого самоврядування. 

Саме на запит громад експерти U-LEAD підготували інформаційну сесію, в ході якої учасникам нагадали про функціонування координаційного центру по роботі з ВПО, розповіли про можливі місцеві стратегії інтеграції ВПО та комунікацій для налагодження ефективної взаємодії.

Спікери ознайомили учасників з основними підходами в роботи з вимушеними переселенцями, пояснили особливості співпраці ОМС, громадськості та бізнесу  задля виявлення та забезпечення потреб ВПО, розповіли про успішні практики громад України, які приймали громади у 2014 році та з перших днів вторгнення включилися в роботу. Крім того, учасники отримали рекомендації щодо роботи з донорськими організаціями та фондами в напрямку написання проєктів та ініціатив для залучення фінансування. 

Особлива увага спікерів була приділена питанням комунікації та подоланню конфліктів між ВПО та місцевими мешканцями. Спікери зазначали, що конфлікти в громадах між гостями та жителями неминучі і треба прийняти це як даність в сучасній ситуації. 

Важливо, допомагаючи людям, які приїхали до вашої громади рятуючись від війни, не забувати про своїх місцевих мешканців. Адже вони теж у стресі, теж потерпають від війни. Варто влаштовувати заходи, які сприятимуть налагодженню комунікацій між обома сторонами. Місцеві можуть знайомити гостей із традиціями та звичаями, допомагати їм адаптуватися, – пояснювали спікери. 

За їх словами внутрішні переселенці – є потужним стратегічним ресурсом розвитку громади. Найперше значення в налагодженні ефективної роботи з ВПО належить правильно побудованій комунікації.

Учасникам запропонували алгоритм дій, який можна застосовувати органам місцевого самоврядування для відслідковування напруги в громаді та запобіганню конфліктів. 

Призначте особу, яка має відслідковувати появу непорозумінь та моніторити ситуацію в громаді. Визначте правила, за якими необхідно діяти в разі появи конфлікту, а також місце для складних і безпечних розмов. З людьми треба розмовляти, підтримувати двосторонню комунікацію та пам’ятати, що краще запобігти виникненню конфлікту, ніж усувати його наслідки, – зазначили спікери.

І додали, що дуже важливо вибудовувати саме двосторонню комунікацію з жителями громади і переселенцями. Це дає можливість забезпечити «нормальне» повноцінне життя кожної особи, громаді мати уявлення про ВПО, їхні потреби та проблеми, залучати ВПО до вирішення проблем в громаді та до розвитку громади.

У інформаційній сесії взяли участь представники громад Кіровоградської та Запорізької областей. Захід відбувся на базі Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Кіровоградській області.

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН