Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Херсонський виш організував продовження навчального процесу в умовах війни

Програма цифровізації, досвід роботи під час карантину та неймовірна вмотивованість як викладачів, так і самих студентів дали змогу продовжувати освітню діяльність у Херсонському державному університеті.

Під час прямого ефіру на телеканалі Галичина перший проректор ХДУ Сергій Омельчук зазначив, що на сьогодні всі процеси, пов’язані з наданням освітніх послуг у Херсонському державному університеті, здійснюються повномасштабно. Незалежно від того, що центр управління університетом переміщено до Івано-Франківська, а значна частина викладачів та студентів знаходяться за межами області та навіть країни.

За словами першого проректора, саме програма цифрового університету, яка була затверджена Вченою радою близько двох років тому, надала змогу сьогодні не зупиняти освітній процес. Також допоміг й досвід роботи у період карантину, пов’язаного з пандемією covid-19, завдяки якому університет має інформаційно-комунікаційну базу, інструментарії – відповідні сервіси й платформи для реалізації освітнього процесу. До того ж, попередньо була проведена потужна робота щодо внутрішньої системи навчання викладачів та здобувачів. І тому сьогодні процес дистанційного навчання не є новим.

Також перший проректор Сергій Омельчук розповів про залучення студентів до освітнього процесу під час воєнного стану в країні. Зокрема, цього тижня в ХДУ розпочалася атестація здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. За словами Сергія Омельчука, більше 90% здобувачів випускного IV курсу вийшли на зв’язок і беруть участь у підсумковій атестації – захистах бакалаврських кваліфікаційних робіт та атестаційних іспитах.

Все ж виникає чимало труднощів, пов’язаних з відсутністю стільникового зв’язку і проблемами з інтернетом на тимчасово окупованій території Херсонської області. Однак, університет намагається максимально йти на зустріч студентам – для тих, хто наразі не має можливості взяти участь в атестації, передбачені резервні дні.

Разом з тим Сергій Омельчук відзначив й неймовірну вмотивованість самих студентів. Незважаючи на труднощі, вони намагаються знаходити можливість, аби все ж таки взяти участь в державній підсумковій атестації. Відповідально до своїх обов’язків відносяться й викладачі, які також продовжують виконувати свою роботу й забезпечувати освітню діяльність.

Пресцентр ХДУ

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН