Про це повідомляє інформаційне видання «Український Південь» з посиланням на сайт Запорізької міської ради. У повідомленні йдеться про наступне:
«Минулого року Фондом соціального страхування України зареєстровано 2 921 випадок набуття українськими працівниками професійного захворювання. Кількість встановлених профзахворювань збільшилась на 31,6%, або 701 випадок порівняно з 2020 роком.
Як повідомляє Запорізьке відділення управління ВД ФССУ у Запорізькій області, основною причиною набуття статусу потерпілого на виробництві через професійне захворювання у 2021 році залишились хвороби органів дихання, захворювання опорно-рухового апарату та хвороби слуху.
Запоріжцям нагадують, що професійне захворювання набувається працівниками через системний, зазвичай довготривалий вплив негативних виробничих факторів. Тому випадки захворювання працівників закладів охорони здоров’я на COVID-19 не входять до зведених даних по професійних захворюваннях, оскільки є гострими професійними захворюваннями, тобто вважаються нещасними випадками на виробництві та включаються до відповідної аналітичної інформації.
Найбільша кількість професійних захворювань зареєстрована у Дніпропетровській (1 119 випадків), Львівській (687) і Донецькій (618) областях. Кількість потерпілих осіб, які отримали профзахворювання у цих областях, складає 83% від загальної кількості потерпілих по Україні.
При цьому найбільший показник зростання кількості профзахворювань спостерігається у Львівській області – на 328 випадків.
Значне зниження кількості професійних захворювань відбулося у Запорізькій області – на 21 випадок (з 112 до 91), Харківській – на 11 випадків (з 29 до 18) та Житомирській – на 9 випадків (з 12 до 3).
Нагадаємо, у разі діагностування професійного захворювання та відповідного висновку МСЕК Фонд фінансує застрахованим особам щомісячні страхові виплати в разі часткової чи повної втрати працездатності; допомогу у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності; одноразову допомогу в разі стійкої втрати працездатності або смерті потерпілого.
Також потерпілі на виробництві мають право на: лікування за рахунок коштів Фонду в закладі охорони здоров’я, враховуючи оперативні втручання; забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення упродовж усього періоду до відновлення працездатності; подальшу медичну реабілітацію; санаторно-курортне лікування тощо».
Схожі публікації:
- В Запорізькій області поліцейський збив 13-річну школярку
- Запорізькі мости планують добудувати вже цього року
- На виїзній нараді у Запоріжжі розглянули проблемні питання відновлення школи №53
- У Запоріжжі покажуть виставу «Різдвяна ніч»
- Майже три тисячі запорізьких підприємств підвищили зарплати працівникам