У Запорізькій області є 73 локації для створення індустріальних парків

Про це стало відомо під час “Дня громад”. За новими законодавчими змінами запроваджено низку стимулів для новостворених  індустріальних парків.

Начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Артур Бойко розповів присутнім, що індустріальний парк – це визначена громадою локація з відповідною інфраструктурою, в межах якої різні підприємства можуть здійснювати господарську діяльність у сфері переробної промисловості, переробки промислових та/або побутових відходів (крім захоронення відходів), а також науково-технічну діяльність, діяльність у сфері інформації і телекомунікацій.

Ініціатором створення індустріального парку можуть стати органи місцевого самоврядування. Для цього їм необхідно лише виділити ділянку землі розміром від 10 га, оформити її документально, розробити концепцію індустріального парку, його спрямування та зонування.

Наразі в області нараховується 218 вільних земельних ділянок  площею близько 3459.7 га, з яких 73 ділянки (площею від 10 га) підходять для створення індустріальних парків відповідно до вимог законодавства.

Загалом в індустріальних парках можуть базуватися офіси керуючих компаній, фінансові установи, об’єкти маркетингу та реклами; заклади освіти; наукові парки, акселератори, лабораторії з розвитку інноваційних технологій; багатоцільові зали для проведення заходів; пожежні частини; озеленені території; виробничі, складські будівлі та споруди, об’єкти логістичної інфраструктури; інженерні будівлі та споруди тощо.

Держава підтримує створення нових робочих місць в Україні та новими законодавчими змінами надає такі стимули:

  • визначена компенсація керуючим компаніям, ініціаторам створення – суб’єктам господарювання та учасникам індустріальних парків 50 % витрат на підключення та приєднання до електромереж;

  • визначена компенсація учасникам індустріальних парків відсоткових платежів за кредитами у залежності від частки експорту продукції власного виробництва у загальному доході від їх господарської діяльності;

  • визначена часткова компенсація інвестицій учасників індустріальних парків у створення виробництва, здійснених протягом перших 3-х років господарської діяльності в межах індустріального парку.

Запорізька ОДАЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com