Про це наголосив Надзвичайний і Повноважний Посол Європейського Союзу в Україні, голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас під час свого ознайомлювального візиту до Херсонського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
Зокрема, разом з головою Херсонської обласної ради Олександром Самойленком, головою Херсонської облдержадміністрації Сергієм Козирем та в.о. генерального директора Херсонського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Юрієм Ромаскевичем він оглянув як у закладі використовується обладнання, передане Всесвітньою організацією охорони здоров’я та Європейським Союзом.
Пан Посол зауважив, що за попередні півтора роки кожен на собі відчув плив пандемії COVID – 19, що всім потрібно було перепланувати життя, а головне – перелаштувати всю систему охорони здоров’я:
«Весь світ сьогодні бореться з цією пандемією. ЄС разом зі своїми міжнародними партнерами й Всесвітньою організацією охорони здоров’я почали активно діяти на перших етапах пандемії, щоб допомогти своїм партнерам – різним країнам, в тому числі й Україні».
Крім того, Матті Маасікас поінформував, що навесні 2020 року ЄС мобілізував 190 млн євро для допомоги Україні:
«Звичайно перше й найголовніше завдання було і залишається допомогти системі охорони здоров’я України протистояти пандемії. Я був дуже радий побачити все те обладнання, яке було надано ЄС та ВООЗ цьому центру, особливо радий, що воно було надано лабораторії дуже швидко ще навесні минулого року. І найголовніше – вся ця апаратура залишиться тут».
Пан Посол наголосив, що боротьба з COVID – 19 розпочалася з переобладнання лабораторій, оснащення лікарень, однак зараз на першому місці – вакцинація:
«Це потрібно для того, аби люди повернулися до звичайного життя, в той же час для подорожей та вільного пересування. Я сподіваюсь, що скоро ми зможемо отримати хороші новини стосовно можливості вільного пересування українців до Євросоюзу не лише для нагальних потреб».
Пан Олександр Самойленко підкреслив: «Сьогодні ми бачимо, що обладнання надане ЄС працює, ми рухаємось у напрямку до Європейського Союзу. Україна – це частина Європи, яка вже ніколи не повернеться до радянського життя».
Також він додав, що наразі є амбітні плани для розвитку «лабораторної науки на Херсонщині».
В свою чергу Юрій Ромаскевич сказав: «Я керував штабом із ліквідації наслідків COVID-19 й жодного тижня ми не прожили без фахової допомоги наших колег з ВООЗ та ЄС. На перших тижнях у нас не було тестів, реагентів, обладнання. І нам була надана допомога, адже ми не розуміли з чим маємо справу. Також ще одна безцінна допомога – це навчання наших працівників на курсах онлайн ВООЗ та ЄС».
Також пан Юрій розповів, що в серпні в Херсонській області стартуватиме перший в Україні проєкт – створення системи оперативного реагування на небезпеки у біологічній, хімічній та радіологічній сферах. Проєкт теж частково фінансується Європейським Союзом та USAID.
«Це дозволить поставити питання захисту населення на більш високий рівень», – резюмував Юрій Ромаскевич.
Джерело – Херсонська обласна рада.
Схожі публікації:
- Зубні техніки відзначають своє професійне свято
- Херсонщина готова вакцинувати до 6 тисяч осіб щоденно
- Херсонці з підвищеним артеріальним тиском стали частіше потрапляти у складному стані в лікарні (відео)
- Влітку травми хребта частішають через активний відпочинок (відео)
- Олександр Черняк. Як позбутися вад і зробити пластику носа? (відео)