Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Інформаційний марафон «Археологічні пам’ятки Миколаївщини» провели у регіоні

23-24 червня на всіх платформах Миколаївської філії Суспільного пройшов мультиплатформовий інформаційний марафон «Археологічні пам’ятки Миколаївщини».

В якому стані найвідоміші археологічні пам’ятки Миколаївщини? Де і як тривають розкопки? Як охороняють та як триває слідство стосовно розкрадених пам’яток? Про це журналісти мовника інформували глядачів телеканалу UA: МИКОЛАЇВ, слухачів UA: Українське радіо Миколаїв, читачів сайту Суспільне | Новини, на сторінці Суспільне Миколаїв у Фейсбуці та інстаграм-сторінці

На Миколаївщині стартувала чергова літня археологічна школа Миколаївського обласного Центру національно-патріотичного виховання. Базою стала Вікторівська археологічна експедиція, що вже тривалий час досліджує комплекси давньогрецького святилища на березі Березанського лиману. У програмі «Радіодень» разом із заступником директора Миколаївського обласного краєзнавчого музею Валерієм Чернявським обговорили, що саме досліджують у літній археологічній школі, що роблять зі знахідками, яким чином краєзнавчий музей поповнюється археологічними знахідками та чому археологічні дослідження проводяться тільки влітку. 

Також 23 червня о 19:20 у програмі «Сьогодні. Головне» гість студії — науковий співробітник Інституту археології НАН України, керівник археологічної експедиції «Дикий Сад», старший викладач МНУ ім. В.О. Сухомлинського Кирило Горбенко — розповів, наскільки досліджені історико-культурні пам’ятки області? Наскільки вони важливі з наукової точки зору? Яку ще цінність вони складають і чи можуть історико-культурні пам’ятки сприяти розвитку туризму на Миколаївщині?

 «За 10 років поліція порушила 21 кримінальне провадження, та за гратами за незаконні розкопки опинилося всього дві людини. Археологічних пам’яток понад 4500 тисяч. І грошей на їхню охорону та збереження в області немає. От основний меседж, який ми отримали, коли готували і проводили археологічний марафон. Наша історія зухвало розкрадається і завадити цьому майже неможливо. Скобелево і зруйнований там скіфський курган тому доказ. Ми віримо, що наші публікації, ефіри, сюжети привернули увагу до проблеми збереження пам’яток, культури, врешті-решт», — зазначає шефредакторка новин UA: МИКОЛАЇВ Марія Савицька.

Джерело: UA: МИКОЛАЇВ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, Twitter

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН