На Миколаївщині підсумували результати опалювального сезону

Голова Миколаївської облдержадміністрації Віталій Кім очолив засідання Миколаївського обласного штабу з підбиття підсумків опалювального сезону 2020/2021 року.

На заході були присутні заступник голови ОДА Ігор Кузьмін, керівники теплопостачальних та енергопостачальних підприємств. Голови райдержадміністрацій, сільських, селищних, міських рад територіальних громад брали участь онлайн.

Начальник управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Євген Гладков зазначив, що сезон пройшов на належному рівні.

«В цілому опалювальний сезон 2020/2021 року пройшов стабільно і на належному рівні, що зокрема зазначено в ході селекторної наради Мінрегіону 27.04.2021 і Миколаївська область відзначена серед трьох кращих регіонів поряд з Житомирською та Вінницькою областями», – сказав він.

Євген Гладков також розказав присутнім, які саме плануються заходи з підготовки об’єктів теплопостачання і теплоспоживання в наступному опалювальному сезоні.

Як відомо, з 01.05.2021 припиняється дія функцій постачальника природного газу зі спеціальними обов’язками (ПСО). Це означає, що відтепер постачання природного газу для потреб виробництва теплової енергії здійснюватимуться в нових, більш жорстких умовах: підприємства будуть змушені робити попередню оплату або працювати за сприянням банківських гарантій.

З цього приводу голова ОДА Віталій Кім заслухав представників теплопостачальних компаній, які мають борги та зазначив, що хоче почути їх позицію та бачення, щодо даної ситуації.

Директор обласного комунального підприємства «Миколаївоблтеплоенерго» Микола Логвінов зазначив, що продовження ПСО на рік допоможе підприємству знайти можливості подальшого існування на вільному ринку газу.

Перший заступник гендиректора ПрАТ Миколаївська ТЕЦ Сергій Бородай сказав, що теплопостачальні підприємства мають конкретні проблеми через те, що енергоринок припинив свою роботу. Залишилася заборгованість 35 млн грн перед миколаївською ТЕЦ і до сьогодні не знайдено механізму погашення боргів. Крім цього, рентабельність вироблення електроенергії нижча, ніж чинні тарифи. Наразі, за його словами, підприємство зазнає збитків.

Наталія Сокульська, в.о. директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації, зазначила, що до початку нового опалювального сезону є необхідність проведення ремонт у багатьох обласних закладах освіти.

Отже, відповідно до розпорядження голови Миколаївської облдержадміністрації від 15.04.2021 № 214-р “Про заходи з підготовки об’єктів теплопостачання і теплоспоживання до роботи в опалювальному сезоні 2021/2022 року”, основними завданнями органів місцевого самоврядування є:

– прийняття відповідних власних розпорядчих документів щодо підготовки до опалювального сезону та затвердження Планів і Графіків з підготовки об’єктів теплопостачання і теплоспоживання;

– створення штабів з контролю за станом підготовки до опалювального сезону та відповідних комісій по складанню актів готовності до опалювального сезону;

– завершення роботи по встановленню приладів дистанційної передачі даних про обсяги споживання природного газу;

– забезпечення своєчасного початку процедури публічних закупівель енергоносіїв на 2022 рік (в вересні-жовтні);

– виконання регламентних ремонтних робіт теплоджерел та мереж.  

Голова ОДА зазначив, що для врегулювання вищезазначених питань облдержадміністрацією у взаємодії з органами місцевого самоврядування будуть вжиті всі можливі заходи для своєчасної підготовки і початку наступного опалювального сезону.

«Відтепер пропоную вести діалог з населенням про закупівлю газу наперед. Сьогодні проводили зустріч зі службою державного аудиту, вони будуть поновлювати вибіркову перевірку сільських рад за нашою рекомендацією.Тому я прошу відповідально поставитися до цього року, витримати всі процедури та на ринкових засадах укладати договір на опалювальний сезон. Щоб ми не мали сюрпризів», – зазначив голова ОДА.

Пресслужба

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, TwitterЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com