Оголосили тендер на будівництво сміттєсортувального комплексу в Бериславі

Очікувана вартість робіт — майже 25 млн грн.

Департамент розвитку територій Херсонської облдержадміністрації оголосив тендер на будівництво комплексу по сортуванню побутових відходів у Бериславі. Про це йдеться на порталі публічних закупівель “Прозорро”, пише Новий день.

Сам аукціон відбудеться 5 травня. Очікувана вартість робіт — майже 25 млн грн. Побудувати комплекс мають за межами населеного пункту до кінця 2022 року.

Як повідомили під час селекторної наради в ХОДА 19 квітня, проєкт будівництва сміттєсортувального комплексу в Бериславі отримав найвищу рейтингову оцінку з-поміж інших інвестиційних проєктів, які реалізовуватимуть на Херсонщині за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2021 році.

— Багато людей плутають сміттєсортувальний комплекс зі сміттєпереробним і навіть сміттєспалювальним заводами. Але це взагалі різні речі. У нас планується побудувати сучасний і цілком безпечний комплекс зі сортування сміття. Він тільки покращить екологію в нашій громаді, — прокоментував перший заступник міського голови Берислава Сергій Шматов.

Про намір побудувати сміттєсортувальний комплекс керівництво Берислава вперше заявило наприкінці 2018 року. Міський голова Олександр Шаповалов не приховував, що свого часу дуже сподівався на будівництво давно і неодноразово анонсованого сміттєпереробного підприємства у Новій Каховці. А оскільки за більш ніж 10 років сусіди аж ніяк не просунулись у цьому питанні, бериславцям довелося думати як самим вирішувати сміттєву проблему. І зупинились на будівництві комплексу з сортування сміття.

За словами Шаповалова, схожі комплекси успішно працюють у Кременчузі, Дніпрі та на Вінничині. А ось на Херсонщині його побудують вперше.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, TwitterКоментар до: Оголосили тендер на будівництво сміттєсортувального комплексу в Бериславі

  1. Володимир сказав:

    Сортування ТПВ то звичайно дуже добре, але виникає, як на мене резонне зауваження. В Звіті ОВД ніде не відображено фактичне місце куди будуть направлятися так звані «хвости» – залишки після сортування в кількості 4420 тон на рік. В Звіті на сторінці 35 лише вказано, що ці «хвости» передаються спеціалізованому підприємству для подальшої утилізації /захоронення на сміттєзвалищі /полігоні ТПВ (встановлене місцевою владою місце). Але за весь час існування міста Берислав місцева влада так і не спромоглася навіть відвести землю для будівництва такого полігону. Як підтвердження цього є рішення 22 сесія 7 скликання Бериславської міської ради «Про затвердження міської Програми поводження з твердими побутовими відходами на території м. Берислава на 2017-2020 роки» В затверджених заходах, п. 4 -п 10, прямо вказано і на відсутність власного полігону ТПВ в м. Берислав і на необхідність виконання такої роботи. І далі порожнеча, яка як в ситуації з розтрощеними очисними спорудами міста створює нову загрозу . Нагадаю, що в Бериславі неочищені стоки з 2002 року скидаються напряму в Каховське водосховище, а далі в Дніпро.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com