Села Миколаївщини можуть отримати доступ до швидкісного інтернету

Про забезпечення доступності швидкісного інтернету у сільській місцевості Миколаївщини в ході брифінгу, який відбувся  23 квітня говорив заступник голови Миколаївської облдержадміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Роман Пашнєв.

Для забезпечення доступності швидкісного Інтернету у сільській місцевості, Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» передбачена «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам», головним розпорядником якої є Міністерство цифрової трансформації України. Реалізація програми відбувається у декілька етапів:

1) попередній збір заявок від голів територіальних громад на отримання фінансування до 27.04.2021;

2) затвердження Постанови Кабінету Міністрів України, якою визначаються порядок та умови надання Інтернет – субвенції – 28.04.2021;

3) офіційне подання від голів територіальних громад заявок на отримання фінансування – протягом 10 робочих днів з дня прийняття постанови КМУ – з 28.04.2021 по 14.05.2021;

4) розподіл коштів між територіальними громадами (затверджується розпорядженням Кабінету Міністрів України);

5) проведення територіальними громадами закупівель послуг з підключення до ШСІ;

6) звітування територіальними громадами про використання коштів Інтернет-субвенції. Зараз для того щоб успішно заповнити заявку голові громади потрібно:

Перейти за посиланням для подання попередніх заявок (яке знаходиться на сайті Міністерства цифрової трансформації): https://thedigital.gov.ua/broadband2021 Знати актуальний КОАТУУ громад.

 Перевірити дані Мінцифри щодо відсутності оптичного інтернету в селах на публічному дашборді за посиланням: http://bit.ly/subvention-dashboard.

Знати точну кількість соцоб’єктів у кожному селі.

Прорахувати з провайдерами вартість послуг підключення кожного села. Залишити контактні дані та поставити в заявці електронний підпис. Станом на 23.04.2021, такою можливістю у Миколаївській області вже скористалися 43 громади, які подали заявки на отримання субвенції по 264 селам, 823 соціальним закладам. Таким чином завдяки інтернет-субвенції і проекту Міністерства цифрової трансформації, 823 соціальних заклади, а це і школи і дитячі садочки, медичні установи, будинки культури і клуби, бібліотеки, ЦНАПи отримали можливість підключитися до ШСІ.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, TwitterЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com