Український Південь

Інформаційне видання

На Миколаївщині працюють над заснуванням Агенції національного розвитку

Сьогодні, 23 березня, під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Миколи Марінова відбулося засідання робочої групи з питань заснування Агенції регіонального розвитку Миколаївської області. Участь в заході взяли депутати обласної ради, фахівці структурних підрозділів облдержадміністрації, представники асоціацій бізнесу та громадських організацій.

«Одним з головних пріоритетів державної регіональної політики України є формування в регіонах ефективної системи інституційного забезпечення регіонального розвитку, ключовим елементом якої є Агенції», – зазначив Микола Марінов.

На засіданні обговорювалися питання щодо функцій майбутньої установи, засновників, джерел фінансування, структури Агенції, порядку призначення на посаду директора установи тощо.

Перед Агенцією поставлено ряд завдань, зокрема:

– участь у розробці та забезпеченні реалізації регіональної стратегії розвитку і плану її реалізації;

– підготовка та подання на конкурсній відбір проєктів регіонального розвитку;

– проведення заходів із залучення інвестицій у розвиток регіону, супровід інвесторів, популяризація інвестиційної привабливості Миколаївщини;

– сприяння розвитку підприємництва та туризму в області;

– надання інформаційно-консультативних послуг бізнесу для виходу на зовнішні ринки, сприяння експорту продукції миколаївських підприємств;

– залучення та супроводження проєктів міжнародної технічної допомоги, що реалізуються в області;

– надання консультаційно-методичної допомоги органам місцевого самоврядування з питань розробки стратегій розвитку територіальних громад та забезпечення їх реалізації, програм та проєктів регіонального розвитку тощо.

«Для того, щоб Агенція стала реальним дієвим суб’єктом впливу на регіональний розвиток, рушієм підготовки та реалізації проєктів розвитку, необхідно гарантувати мінімальний рівень забезпеченості Агенції фінансовими ресурсами, укомплектувати кадрами, які пройшли відповідну фахову підготовку, сприяти участі ключових стейкхолдерів регіонального розвитку в управлінні та діяльності установи», – підкреслив Микола Марінов.

Заслухавши виступи інших членів робочої групи та обговоривши організаційні питання, за підсумками заходу надано низку доручень для наступного засідання. Зокрема щодо пропозицій до складу співзасновників Агенції, положення про установу, структури та джерел фінансування.

«Агенція регіонального розвитку Миколаївської області стане союзником для органів влади і місцевого самоврядування у залученні додаткових ресурсів на розвиток на який завжди не вистачало грошей, навчить реалізовувати масштабні розвиткові проєкти, які закладуть основу глобальних регіональних змін, і як наслідок, підвищать рівень комфорту та безпеки життя населення Миколаївщини», – резюмував заступник голови облдержадміністрації Микола Марінов.

Миколаївська ОДА

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, Twitter

Поділитись публікацією
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на email
Поділитися на telegram
Поділитися на linkedin

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Гарячі новини

Відео дня