Херсонська обласна рада сприятиме розвитку аквакультури

Сфера рибальства та аквакультури стає все більш актуальною як джерело продуктів харчування та прибутку.

Тож, аби обговорити перспективи та проблематику розвитку аквакультури на Херсонщині, 3 березня у рамках виставки «Фермер-2021» пройшло засідання за «круглим столом» з теми: «Сучасні традиції розвитку аквакультури».

Серед спікерів – керівник державної установи «Херсонський виробничо-експериментальний завод по розведенню молоді частикових риб», депутат обласної ради Юрій Ковальов. За його словами, видобуток океанічного промислу скоротився на 30%, тому сьогодні розвиток галузі аквакультури є дуже актуальним і у Херсонщини є всі можливості і, головне, потенціал, щоб зайняти цей поки що порожній сектор економіки.

«Тому зараз обласна влада має намір надати максимальну підтримку всім, хто бажає розвивати галузь аквакультури. Спільно з облдержадміністрацією депутатський корпус готує необхідні зміни до програми розвитку рибного господарства в Херсонській області на 2020-2022 роки», – наголосив Юрій Ковальов.

Також депутат відзначив, що зі зміною клімату товарна аквакультура наближається до рентабельності. Тобто, якщо раніше був трирічний цикл вирощування товарної риби, то за умов інтенсифікації в ставовій аквакультурі можна переходити на дворічний.

«Тенденції останніх років свідчать про значне збільшення попиту не тільки на внутрішньому, але і на зовнішньому ринку. До нас приїздили сирійці й турки і вели перемовини щодо експортних можливостей України. Але, на жаль, на сучасному етапі розвитку аквакультури ми не можемо задовільнити той попит, який виникає у наших сусідів. Тому, на мою думку, цей напрямок є дуже перспективним. Так, важкий, як і будь-яка аграрне виробництво, але перспективний. Тому ми готові сприяти кожному, хто виявить бажання розвивати цю галузь», – резюмував Юрій Ковальов.

Херсонська обласна рада

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, TwitterЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com