На Херсонщині з зими готуються до нового туристичного сезону. Водоспади у степу – локація, які увійде до туристичних маршрутів, розроблених у Новокаховській територіальній громаді.
Степові водоспади селища Козацьке розташовані у “Солов’їному гаю” – так його називають місцеві. Вони – одні з наймолодших водоспадів в Україні, говорить Андрій Чирко. Він донедавна був тут старостою та опікувався водоспадами разом з іншими земляками. За словами чоловіка, насправді зі схилу гори, на якій розташований замок Трубецького, стікає багато водоспадів, зараз силами небайдужих розчищені три з них та грот:
“Шукаємо спонсорів, які б допомогли у благоустрої цієї місцевості. Вона дуже цікава, особливо у весняний та літній періоди, коли тут цвіте увесь цей схил. Тут співають солов’ї. Тому і називають її у народі солов’їною рощею”.
“Це найулюбленіше місце козачан, тому що тут – плавні, відпочинок біля річки і, звичайно, наші водоспади, тут звичайно і селфі проводять дітвора, молоді люди. І ось, як були заморозки, селфі робили, як воно все замерзле було, виходить неначе крижаний палац.
Сергій Якуба – отаман Козачанського куреня Херсонської обласної об’єднаної козацької паланки:
“На водоспадах такі є традиції козацькі. Ми тут робимо на Покрову посвяту у козаки, варимо тут куліш, коли потрібно, зустрічаємо гостей. З козаками з усієї Херсонської паланки з куренів, якщо збираються до нас козаки, то збираємось якраз на цьому місці”.
У козачан багато ідей, як це місце можна зробити більш комфортним, хоча і зараз сюди їдуть туристи з навколишніх населених пунктів. Солов’їний гай та степові водоспади гарні у будь-яку пору року, – говорить Богдан Кравчук, який розробляє туристичні маршрути. Цього року тут хочуть побудувати альтанки для відпочивальників. Водоспади вже потрапили на туристичну мапу Новокаховської територіальної громади, а місцеві розказують про них легенди, – продовжує чоловік.
“Водоспади виникли цікавим чином, коли будувалося Каховське водосховище і гребля перекрила русло річки Дніпро. Води Дніпра пробили собі русло по м’якому вапняку і витікають з цієї сторони у вигляді водоспадів. Це десь трапилося у 70 роки 20 століття. Я думаю це цікаво навіть у тому плані, щоб побачити один з наймолодших водоспадів у країні, і люди приїжджають і дивляться і бачать цю красу. Історія оповита легендами, хоча і підмита у нього історія, бо він наймолодший. Але є про те – що це сльози жінок князя Трубецького, які виплакали їх, не отримавши взаємного кохання”.
Начальниця відділу культури і туризму Новокаховської міської ради Наталія Зарудна говорить, що водоспади Таврії потрапили цього року до інвестиційного проєкту.
“Територія дуже цікава, є цікаві локації, як магніти туристичні, і ми плануємо на цій території розвивати туризм. Цього року ми плануємо інвестиційний проєкт – створення Центру надання культурних послуг. У нас над водоспадами будинок культури Козацький. Там дуже цікаві колективи працюють і є напрацювання, щоб ці колективи залучити до фестивальних подій, які будуть відбуватись на цій території”.
Щоб розбудувати це місце, зараз у Новій Каховці пишуть грант. Якщо все вийде, біля водоспадів можуть з’явитися місточки та зони відпочинку, – говорить Наталія Зарудна.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, Twitter
Схожі публікації:
- Підприємці на острові дбають і про умови для туристів, і збереження природи, – представники Нацпарку на Джарилгачі
- Очільники громад Херсонщини ухвалили домовленість про розвиток туристичного потенціалу
- За результатами туристичного рейтингу Скадовськ визнали курортом з найбруднішим морем
- У Станіславі завершується процес вдосконалення туристичної навігації
- У коледжі на Херсонщині відзначили свято кохання