Як отримати статус одинокої матері, які документи потрібно зібрати, щоб отримати соціальну допомогу, як оформити дітей у дитячі садки й навіть де шукати роботу – відповіді на ці та інші запитання дає новий онлайн-сервіс «Не сама», створений за ініціативи Жіночого руху «ЗА МАЙБУТНЄ».
«Багато хто розраховував на «Державу в смартфоні», але на практиці жінки стикаються з дуже великою кількістю проблем. Тому, коли ми організували наш Жіночий рух, то прийняли рішення, реалізувати те, що так і не спромоглася реалізувати держава», − розказала очільниця Жіночого руху «ЗА МАЙБУТНЄ» Ірина Суслова.
Вирішення проблем, із якими стикаються одинокі матері, багатодітні матері (або ж батьки), насправді можливе. І в багатьох країнах держава створила всі можливості для допомоги й підтримки цих вразливих категорій. У першу чергу, це створення загальнодержавних центрів, які б надавали консультації і відповіді на питання, куди б жінки могли приходити, отримувати всі довідки й документи. По-друге, це реформування нормативно-правової бази.
«Мінсоцполітики повинно було б акумулювати всю інформацію, законодавчу базу, яка існує.
Класифікувати все це і звести до одного документа. Щоб жінка розуміла, що вона не сама зі своїми проблемами», − наголосила Ірина Суслова.
За її словами, чат-бот «Не сама» − лише пілотний проєкт. Надалі в планах – розширити такі можливості, надавати допомогу й багатодітним матерям, і жінкам, які проживають у сільській
місцевості, сприяти в отриманні доступу до медичних послуг, освіти.
Схожі публікації:
- Під час учорашніх обстрілів поранено 8 рятувальників, один загинув
- Внаслідок ранкового обстрілу Херсонщини загинула жінка – розпочато розслідування
- СБУ викрила високопосадовця Одеської ОВА, який вкрав понад 7 млн грн на будівництві селищних лікарень
- Вперше в історії херсонського гандболу спортсменки вибороли срібло: спортколедж продовжує працювати в умовах війни
- У Борозенському відновили 40 осель та відремонтували вікна в школі, – Прокудін