У фортеці на Одещині археологи знайшли 300-річний турецький оберіг

Археологи відшукали турецький релігійний талісман, якому щонайменше 300 років, під час розкопок у Білгород-Дністровській фортеці, що в Одеській області. Про це повідомив історик Андрій Красножон на своїй сторінці у Facebook.

Він розповів, що знахідка у вигляді паперового згортку збереглася добре, і саме це робить її унікальною. На думку історика, талісман зберігся завдяки якості матеріалу та особливостям ґрунту.

За словами Красножона, на амулеті помітили текст арабською мовою: “Написано зі страху…” а також три цифри “007”. Археологи зазначили, що це може бути фрагментом дати, однак повністю з текстом знахідки фахівці планують ознайомитися пізніше.

Бумажный тумар или турецкий религиозный талисман возрастом минимум 300 лет, найден в ходе работы Белгород-Тирской…

Опубліковано Андреєм Красножоном Неділя, 12 липня 2020 р.

“У першій половині XVIII століття в Аккермані народився і жив знаменитий турецький вчений, богослов Мухаммед аль-Аккермані, що став згодом кади (суддею) міста Мекка”, – написав Красножон.

Історик припустив, що Аккерман був своєрідним центром ісламського вчення в Північно-Західному Причорномор’ї XVIII століття. Тому знахідка, на думку Красножона, є досить знаковою.

Суспільне

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, TwitterЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *