На півдні України аграрії втрачають врожай зернових через посуху

Погіршення стану посівів в Україні зафіксовано майже на всій території південного сходу. Зокрема аграрії з Одещини вже втратили понад 300 тисяч гектарів озимини через посуху.

“В цілому постраждав весь південь та південний схід України. Крім Одеської області, загинули посіви також в Херсонській області, Миколаївській та Запорізькій, але значно менше. Так само видно, що загинули посіви і в Криму”, — розповіла в ефірі марафону “На карантині” заступниця директора Інституту космічних досліджень НАНУ Наталія Куссуль.

Вона зазначила, що фермери наразі переорюють землі, щоб потім засіяти поля літніми культурами та компенсувати втрати від попереднього врожаю.

Заступниця наголосила, що Інститут отримує знімки з супутників, для аналізу яких залучають методи штучного інтелекту — нейронні мережі. Вони розпізнають, де є наявні посіви станом на певну дату.

“Цього року ми проаналізували, де є посіви 10 квітня і де вони є 14 травня. І побачили, що на частині, де 10 квітня озимина була і вегетувала, 14-го вже цих посивів не стало”, — пояснила Куссуль.

Суспільне

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, TwitterЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com