З 21 ПО 26 КВІТНЯ ПРОХОДИТЬ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ІМУНІЗАЦІЇ
Тиждень проводиться з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я. Україна приєдналась до цього процесу з 2005 року. Імунізація — це процес, завдяки якому людина набуває імунітет, або стає несприйнятливою до інфекційних хвороб, зазвичай, шляхом введення вакцини. Вакцини стимулюють власну імунну систему організму до захисту людини від відповідної інфекції або хвороби.
Імунізація вважається одним із найбільш ефективних та економічно доцільних серед заходів медичного втручання в епідемічний процес, які існують на теперішній час. У зв’язку із різким зниженням розповсюдженості захворювань, які попереджаються за допомогою вакцин, та спалахів цих захворювань, за останні роки багато інфекційних захворювань відійшли в минуле.
В умовах пандемічного поширення нового коронавірусу потрібно забезпечити захист від інфекцій, які попереджає вакцинація. Будь-яке порушення рутинної імунізації призведе до спалахів або зростання кількості випадків вакцинокерованих інфекцій, зокрема і випадків, що потребуватимуть госпіталізації та інтенсивної терапії.
Тому Всеукраїнська асоціація дитячої імунології та Українська академія педіатричних спеціальностей виступають за необхідність продовження планової імунізації під час пандемії COVID-19.
В Україні, відповідно до Національного календаря щеплень, який діє згідно з наказом № 595 МОЗ України від 16.09.2011 «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів», обов’язкова вакцинація від 10 інфекційних хвороб: дифтерії, правця, кашлюку, кору, паротиту, поліомієліту, туберкульозу, гепатиту В, краснухи та гемофільної інфекції.
ВООЗ рекомендує здійснювати щеплення не менше 95% дітей (100% охоплення не може бути через протипоказання з різних причин) — це попереджає розповсюдження захворювань.
Планова імунізація проти таких захворювань, як поліомієліт, правець, дифтерія та кашлюк щорічно рятує життя приблизно 3 мільйонів осіб в усьому світі. Окрім того, вона позбавляє мільйони людей від страждань, пов’язаних із тяжкими хворобами та інвалідністю. Зважаючи на досягнення світового співтовариства у ліквідації багатьох інфекційних захворювань, з впевненістю можна стверджувати, що майбутнє в боротьбі з інфекційними захворюваннями належить вакцинопрофілактиці.
Імунізація щорічно запобігає від 2 до 3 мільйонів випадків смерті в усіх вікових групах від дифтерії, правця, кашлюку, кору, свинки і краснухи.
За оцінками ВООЗв 2010 році 109 мільйонів дітей у віці до одного року було вакциновано трьома дозами вакцини проти дифтерії, правця та кашлюку.
У 2010 році близько 19,3 мільйона дітей грудного віку не отримали основну вакцину проти дифтерії, правця та кашлюку. Майже 70% цих дітей живуть в Афганістані, Демократичній Республіці Конго, Індії, Індонезії, Іраку, Нігерії, Пакистані, Уганді, Ефіопії та Південній Африці.
У 2008 році від хвороб, яким можна запобігти за допомогою вакцин, померло близько 1,7 мільйона дітей у віці до п`яти років.
Завдяки зусиллям з ліквідації поліомієліту сьогодні здатність ходити не втратили більше 7 мільйонів чоловік, які в іншому випадку були б паралізовані, а захворюваність на поліомієліт знизилася на 99,8%. Завершення ліквідації поліомієліту дозволить заощадити до 2035 року близько 50 мільярдів доларів США, переважно в країнах, що розвиваються.
Поширення інформації про важливість вакцинопрофілактики є надзвичайно важливою.
Херсонська міська клінічна лікарня ім. Карабелеша
Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, Twitter
Схожі публікації:
- Брифінг щодо заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції в області за 19 липня
- Херсонщина готова вакцинувати до 6 тисяч осіб щоденно
- Мовний омбудсмен Тарас Кремінь зустрівся зі студентами ХДУ (відео)
- Великодня вистава для дітей військовослужбовців відбулась у Херсоні (відео)
- Голова ВРУ Дмитро Разумков побував з робочою поїздкою на Херсонщині (відео)