Український Південь

Інформаційне видання

У Запорізькій області зменшується кількість робочих на підприємствах

Середньооблікова чисельність штатних працівників підприємств, установ та організацій Запорізької області з кількістю працюючих 10 осіб і більше становить 353,5 тисяч осіб. Про це повідомили в прес-службі Запорізької обласної служби статистики.

У порівнянні з попереднім місяцем кількість працівників в цілому по області зменшилася на 0,9 тисяч осіб, або на 0,3%. Найбільше втрати від робочої сили зазнали на підприємствах водопостачання, каналізації, поводження з відходами (на 6,8%), виробництва машин та устаткування, виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності (на 1,3%), виробництва електроустаткування, поставки електроенергії, газу та кондиціонованого повітря, а також сфери операцій з нерухомим майном (на 1,1% по кожному виду діяльності).

А ось вагоме збільшення показника спостерігалося в ресторанно-готельному бізнесі (на 13,4%), сільському, лісовому і рибному господарствах (на 4,9%).

За результатами дослідження кількість зайнятого населення у віці 15 років і старше в I кварталі 2019 року. склала 732 тисяч чоловік, а в віці 15-70 років – 727,6 тисяч осіб. Кількість безробітних у віці 15 років і старше і 15-70 років становила 83 тисячі осіб.

Рівень зайнятості населення у віці 15 років і старше склав 50,3%, а серед населення у віці 15-70 років – 57%. рівень безробіття серед робочої сили у віці 15 років і старше і осіб у віці 15-70 років склав 10,2%.

За даними Запорізького обласного центру зайнятості кількість зареєстрованих безробітних протягом першого півріччя склав 38,3 тисячі осіб. При цьому кількість зареєстрованих безробітних за місяць зменшилася на 7,3% і на кінець червня склала 14,5 тисяч осіб.

Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до державної служби зайнятості, в червні в порівнянні з травнем зменшилася на 13,2% і на кінець місяця становила 2,5 тисячі.

За професійними групами найбільший попит на робочу силу спостерігався на кваліфікованих робітників з інструментом (19,3% загальної кількості заявлених вакансій), а найменший – на працівників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства (2,1%).

На сьогодні зменшення попиту спостерігається майже по всіх професійних групах, а більш за все з технічних службовців (на 26,9%), фахівцях (на 21,9%), законодавців, вищих державних службовців, керівників, менеджерів (керівник) (на 20, 7%), а також простих службовців.

Перший Запорізький

Поділитись публікацією
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на email
Поділитися на telegram
Поділитися на linkedin

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Гарячі новини

Відео дня