Запоріжці найбільше ризикують підхопити паразитів на пляжах Азова та Дніпра

Переважна більшість запоріжців, які підхопили гельмінтів, заразилися, відпочиваючи на березі Азовського моря, річки Дніпро та інших водойм

Про це повідомляють у Запорізькому обласному лабораторному центрі МОЗ України, передає Depo.Запоріжжя.

Відпочинок на запорізьких водоймах значно підвищує ризик підхопити паразитів. Ця інформація заснована на статистичних даних щодо захворюваності населення області, а також на моніторингу, який систематично проводиться лабораторним центром. За останні три роки паразитів виявляли в пробах морського піску, в пробах ґрунту житлової зони приморських територій, особливо часто – на дитячих ігрових майданчиках. Упродовж 2014-2018 років на Запоріжжі підхопили різних паразитів понад 200 людей, найчастіше хворіли діти. З числа захворілих геогельмінтозами 80% людей за межі області не виїжджали, але при цьому багато хто з них відпочивав на березі Азовського моря, Дніпра тощо.

Фахівці радять, аби не підхопити паразитів, дотримуватися загальновідомих правил: ретельно мити руки, овочі, фрукти, зелень, знищувати мух, прибирати випорожнення тварин в місцях загального користування, не пити сиру воду тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *