У Мюнхені Порошенко вкотре показав себе ефективним керівником української дипломатії, який гідно представляє державу на міжнародній арені.
Численні і важливі двосторонні зустрічі продемонстрували, що Захід явно ставить на Порошенка. Попри виборчий процес в Україні з ним зустрічаються Меркель, віце-президент США Пенс, генсек НАТО Столтенберг, та інші. Вони не можуть підтримати Порошенка словами, бо так не прийнято в протоколі, але увагою, меседжами та жестами дають зрозуміти, що на його боці. Символічно, що саме перед зустріччю з Порошенком, Штати прийняли рішення про збільшення військової допомоги Україні.
Підтримка Заходу та професійний діалог з його лідерами є дуже важливими у забезпеченні оборони України від російської агресії.
Порошенко – єдиний, хто за головну мету разом з подоланням бідності ставить членство в НАТО та Європейському Союзі.
До речі, в програмах Тимошенко та Гриценка, які приїхали до Мюнхена під патронатом Пінчука, немає пункту про вступ України до НАТО.
Оглядачі так само пригадують, як рівно десять років тому на Мюнхенській конференції Тимошенко висловилася проти членства України в НАТО, пояснюючи це необхідністю брати до уваги позицію Росії.
Щодо Зеленського, то його навіть уявити не можна за одним столом із світовими лідерами.
Дипломатія має приносити користь і вітчизняній економіці. Порошенко зустрівся з президентом Єгипту Аль Сісі, бо ця країна є важливим покупцем агарної продукції, а АПК є одним з п’яти секторів, де Порошенко планує добитися прискореного зростання в рамках його стратегії подолання бідності.