На базі Миколаївського національного аграрного університету найближчим часом планується створення власної пасіки в наукових і виробничих цілях. Про це розповів доктор с.-г. наук, доцент, в.о. завідувача кафедри технології виробництва продукції тваринництва Миколаївського НАУ Вадим Лихач, передає agro-yug.com.ua.
Як правило, під час практики в рамках дисципліни «Технологія виробництва продукції бджільництва» студенти виїжджали на пасіки, з господарями яких укладалися договори безпосередньо про проведення занять на їх території. Але керівництво університету вирішило створити власну пасіку.
Ця ідея також буде втілюватися в життя в рамках укладення договору про співпрацю з Миколаївським спільнотою бджолярів, які готові в цьому допомогти університету. У свою чергу, тепер представники спільноти можуть збиратися на базі аграрного університету для проведення тематичних семінарів, конференцій та власних зборів.
Так, університет подав заявку на участь у грантовому конкурсі від Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP.
«Пройде проект чи ні — це нас не зупинить. Ми все одно будемо шукати якихось інших інвесторів. Навіть може ми за допомогою асоціації бджолярів, а в ній брало участь багато претендентів, зможемо створити пасіку», — ділиться планами Вадим Лихач.
На базі пасіки науковці аграрного університету хочуть запустити апітерапію — застосування продуктів бджільництва в лікувальних цілях.
«Своє — воно все-таки своє. Тому ми хочемо створити разом з таким комплексом: пасіка, мед, наука, апітерапія. Я сам з бізнесу, я знаю, як це робиться, тим більше з таким ректором як у нас, все робиться просто. Він лідер і мозок цього всього, і він вловлює нові тенденції», — говорить він.
За його словами, пасіка на базі університету буде створюватися, в першу чергу, для наукових досліджень, а не для заробляння грошей. Хоча цього не заперечує, і вважає, що в тому, щоб забезпечувати студентів і викладачів університету якісним медом, нічого поганого немає.
Схожі публікації:
- Миколаївці зробили свій вибір: укладено 185 тисяч 247 медичних декларацій
- Програму з будівництва штучних футбольних полів на Миколаївщині продовжено – область отримала ще 10 млн грн
- Російські археологи проводять розкопки на острові Березань у Миколаївській області
- Стали відомі назви проектів, які будуть реалізовані в Миколаєві в 2019 році
- На Миколаївщині триває акція “Подаруй майбутнє дитині у своїй прийомній родині”