Запорізький митрополит назвав “нове” Різдво “антинародним”, а сам чкурнув у Європу його відзначати

Митрополит Запорізький УПЦ МП Лука відслужив різдвяну літургію в Успенському кафедральному соборі Будапешта 25 грудня.

Про це повідомляють кілька православних порталів, зокрема сайт православної парафії в місті Хевіз Угорської єпархії Московського Патріархату, передає Depo.Запоріжжя.

Цей факт привернув увагу багатьох віруючих, зокрема відомого проповідника Андрія Кураєва. Справа в тому, що перед цим Лука в офіційному зверненні до вірян дуже різко висловився проти ініціативи української влади, яка зробила григоріанське Різдво (25 грудня) вихідним днем.

“Це чистої води антинародний антиправославний політичний проект”, – заявив митрополит.

На думку Луки, цим проектом українців хочуть відірвати від традицій та “загнати у православне гетто”.

“Ми виступаємо проти різних “чіпів і кодів”, при цьому не помічаємо, як наше суспільство добровільно заради чергового приводу “відпочити і погуляти”, обмінює Христа на салат олів’є в новорічну ніч”, – додав він.

Агресивні інтонації Луки вкотре обурили багатьох людей – звернення обговорювали не тільки запоріжці. А коли стало відомо, що сам Лука служив літургію на честь “антинародного” Різдва, його звинуватили у подвійних стандартах.

“Азартний борець за право громадян України не відзначати новостильне Різдво сам же і тут же його і відзначив”, – пише у “Фейсбуці” Кураєв.
Проповідник також зауважує, що сайт Запорізької єпархії, який регулярно повідомляє про всі заходи за участю Луки, цього разу “сором’язливо” промовчав про “європейський вояж свого антизахідного митрополита і його свити”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *